Kripto Para

İran’da 1 Bitcoin 30.500 Dolar: Satıcılar Arasında Türkler De Var

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Hiçbir şey spekülatörün dikkatini “Ortadoğu’daki savaş” klasik pazar katalizöründen daha fazla çekemez. Bu yüzden geçtiğimiz günlerde ABD’nin düzenlediği hava saldırısıyla İranlı General Süleymani’yi öldürmesi de bu şekilde spekülatörleri besledi.

Tahmin edilebileceği gibi petrol sıçradı ve altın da yükseldi. Petrol %3 arttı ve altın %2 değer kazandı. Bu yeni dünyada üçüncü güvenli liman olarak görülen Bitcoin ise %5 yükseldi.

Ancak ABD’nin hava saldırısı sonrası oluşan belirsizliğin de etkisiyle Bitcoin fiyatı İran’da bir anda daha önce görülmemiş seviyelere yükseldi. Şu anda Bitcoin eşler arası Bitcoin takas platformu LocalBitcoins’te 30.538 dolardan işlem görüyor.

 Geçtiğimiz aylarda İran’daki ekonomik kriz nedeniyle sokak eylemleri başlamış ve hükümet internet kullanımını yasaklamıştı. Yasaklama sonrası İran’da Bitcoin ve kripto paraların kullanımı sekteye uğradı. Bu nedenle ülkede elinde Bitcoin bulunduran kişiler çok yüksek fiyatlardan Bitcoin satmaya çalışıyor. Hatta görünen o ki LocalBitcoins’te İranlılara Bitcoin satanlar arasında Türkler de var.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap