Kripto Para

Bitcoin Savunucusu: Kripto Para Piyasası Zor Bir Finansal Kriz Sonrası Çökecek

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Bitcoin, çoğu kişi tarafından sadece herhangi bir finansal kriz için değil, aynı zamanda dünyadaki artan jeopolitik gerilimler için de “güvenli bir liman” olarak kabul ediliyor. Mini boğa koşularına ve Bitcoin için iyileştirilmiş fiyat performanslarına katkıda bulunan siyasi olaylar var. Sonuncusu, potansiyel olarak savaşa yol açabilecek bir gelişme olan İran Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin suikasti.

Özellikle Bitcoin’in 2008’deki ekonomik çöküşe bir tepki olarak ortaya çıkması göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin bir sonraki ekonomik buhranda güvenli bir liman varlığı olarak karşımıza çıkacak. Böyle bir senaryoda Bitcoin’in kaderi, Mastering Bitcoin’in yazarı Andreas Antonopoulos’un WhatBitcoinDid ile yaptığı röportajda tartışılan konulardan biriydi.

Antonopoulos’a, balonun ne kadar büyük olacağı ve balon patladığında krizin ne kadar kötü olabileceği ve Bitcoin’in bunun içindeki bir çit olarak rolü soruldu. Buna göre, yazar, balonun 2008 balonundan önemli ölçüde daha büyük olacağını ve 2008’de olduğu gibi, sadece gayrimenkule yoğunlaşmayacağı için bir balondan fazlası olacağını dile getirdi.

“Birçok finansal varlığa birçok şekilde yayılıyor, aynı zamanda kriptoya da yayılıyor. Kripto paralarda bu muazzam dalgalanmalar yaşadık çünkü emlak, tahviller, hisse senetleri ve tüm bunlar aşırı şişirilmiş. Bir noktada başka iyi giden ve hala verimli olan bu küçük kripto pazarını görüyorsunuz.”

Antonopoulos, bir cankurtaranın ne kadar iyi olduğunu test etmek için bir krizin istememesi gerektiğini açıkladı. Antonopoulos’a göre finansal bir kriz olduğunda, kripto para piyasasının başlangıçta büyük bir çöküşe tanıklık edecek ve insanlar bunun farkında değil.

“Sert çökmesinin nedeni, risk sermayesi şirketlerinin çoğunun yatırımları ve ucuz paraya dayalı bireylerden gelen özel yatırımların kurumasıdır. İnsanlar korktuklarında, böyle bir durgunluk olduğunda, yatırımlarını geri çekerler ve onlar da kripto paradan geri çekilecekler.”Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap