İslam Ülkeleri Arka Planda Araştırmalarını Sürdürüyor

Bitcoin ve altkoinler ile ilgili İslam dünyası araştırmalarını arka planda sürdürüyor


Bitcoin ve altkoinler ile ilgili İslam dünyası araştırmalarını arka planda sürdürüyor. Suudi Arabistan ve Dubai merkezli Bitcoin sitelerinde yayınlanan son içeriklere bakıldığında günlük ortalama olarak araştırmalar için 2 ila 8 saat zaman ayrıldığı, İslama uygun kripto paraların ”ne olur, ne olmaz” düşüncesi dolayısı ile hazırda bekletilmesi için araştırmaların sürdürüldüğü belirtiliyor. Suudi Arabistan yönetiminin kripto paralar konusunda ABD’li yöneticilerden ve İngiltere merkezli finans devlerinden bilgi ve yardım talep edebilecek oldukları iddia edilirken, İngiliz kripto para araştırmacılarının dahi bu konuda Suudi Arabistan’a yardımcı olabilecek oldukları iddia ediliyor.

Tam kesin olmamakla birlikte Dubai merkezli araştırmaların ise yakın gelecekte çok daha fazla artabilecek olduğu, net araştırmaların sonucuna göre dünyanın en zengin kişi başı milli gelirine sahip olan ülkesi Dubai’nin kripto paralara geleceğe yönelik yatırımlarını daha fazla arttırabilecek olduğu tahmin ediliyor.

ABD ve Suudi Arabistan Konuyu Görüşebilir

ABD yönetimi ile Suudi Arabistan ilgili ekonomi yönetimlerinin konu üzerinde görüş birliği ve araştırmaları beraber sürdürebilecek oldukları iddia edilirken, ABD’nin Ortadoğu bölgesinde İsrail ile birlikte en yakın müttefiki konumunda olan ülkesi Suudi Arabistan’ın ABD’den gelecek olan önerilere uyması ve bölgede kripto paralar konusunda diğer ülkelere oranla öncü olabilecek olduğu bir ihtimal.

Dubai tarafının ise daha fazla üst düzeyde yatırımlar ve daha fazla kripto para araştırmaları ile İslama uygun kripto paranın ana üreticisi olabilecek olduğu, henüz tam anlamı ile İslama uygun kripto paranın çıkarılmış olmamasının İslam dünyasını derinden yaralayan bir konu olmasa bile eksiklik olduğu belirtilmekte.