İsrail Vergi Dairesi Ajanları İnterneti İzliyor

İsrail Vergi Dairesi ajanları internet üzerinde her alanda kullanıcıları izlemeye başladıklarını bir kez daha gösterdi


İsrail Vergi Dairesi ajanları internet üzerinde her alanda kullanıcıları izlemeye başladıklarını bir kez daha gösterdi. Bugün itibari ile İsrail’de ortaya çıkan haberlere göre ülke genelinde Vergi Dairesine bağlı olarak çalışan İsrail ajanlarının Telegram, KİK, Facebook, Twitter ve diğer tüm internet sitelerini (kripto paraların konuşulduğu) izledikleri bir kez daha doğrulanmış oldu. Vergi Dairesi ajanlarının ve İsrail’in dünyada en iyi istihbarat kurumlarına sahip olduğu göz önüne alındığında durumun pek fazla tuhaf olmadığı kesin olmasına rağmen ülkede şimdiden bazı kripto para ticareti yapan insanlar hakkında ajanların kendilerinden ve verilerden emin olduklarından dolayı davalar açtıkları ortaya çıktı.

Bilgi Gönderildi

İsrail Vergi Dairesi yetkililerince yerel bir İsrail gazetesine yapılan açıklamada bu tür kripto para ticareti yapanların gelirlerinden %25 oranında vergi ödemeleri gerektiği, ajanların sürekli olarak takipte olduğu ve şimdiden bazı kripto para ticareti yapan tespit edilen kişilere mail yolu ile ifade vermeleri, tüm kazançlarını ispatlamaları ve bugüne kadar yaptıkları tüm işlemler hakkında bilgi vermek zorunda olduklarına dair ajanlar aracılığı ile bilgi gönderildiği açıklandı.

*İSRAİL dünyada sayılı istihbarat kurumları arasında ilk sırada gelmesi, hükümetler üzerinde akıl almaz etkisi ve gücü ile tanınmış bir devlet.