İsviçreli Araştırmacılar: Bitcoin 2018 Sonuna Kadar %35 Değer Kaybedecek

İsviçreli araştırmacılar tarafından yapılan araştırmalara göre kripto paralar bu yılın sonuna kadar çok ciddi düşüşler yaşayacak ve yıl sonuna kadar %35 oranında değer kaybı yaşanmış olacak


İsviçreli araştırmacılar tarafından yapılan araştırmalara göre kripto paralar bu yılın sonuna kadar çok ciddi düşüşler yaşayacak ve yıl sonuna kadar %35 oranında değer kaybı yaşanmış olacak. Bitcoin ile ilgili iddia edilenlere göre değer kaybı toplamda %35’e ulaşacak olurken, 41 milyar dolar civarında paranın kripto para piyasasından silinecek olduğu iddia ediliyor.

Bir diğer taraftan ise kripto paralar ile ilgili olarak piyasa değerinin düşmesi ile bir daha eski günlerine geri dönüp dönemeyecek olduğu düşünceleri akla gelirken, bu konuda araştırmacılar kripto paraların tekrar bugünkü seviyelere geri dönemeyecek olduğunu tahmin ediyorlar.

Tahminler Doğru Olabilir

Bitcoin’de ve diğer tüm kripto paralarda yaşanan düşüş dikkate alındığında normal olarak yıl sonunda değer kaybının çok daha fazla olması bekleniyor. Kripto paralara dair olarak düşüşler ne zamana kadar devam edecek veya yıl sonunda değer kaybı hangi seviyeye ulaşmış olacak merak edilirken, şimdiden sadece tahminler ile bu durum öngörülebilir. Türkiye’de yatırımcıların bu tür yatırımları sürekli takip etmesi ve olası zararlara karşı gerekirse satış yoluna gitmeleri öneriliyor.