İngiltere’nin Hull Şehri Kendi Kripto Parasını Üretecek

İngiltere’nin Hull şehri yetkilileri yakın gelecekte kendi adları ile coin üretecek olduklarını ve yerli olacak olan kripto paranın sadece kendi şehirlerine özel olacak olduklarını açıkladı


İngiltere’nin Hull şehri yetkilileri yakın gelecekte kendi adları ile coin üretecek olduklarını ve yerli olacak olan kripto paranın sadece kendi şehirlerine özel olacak olduklarını açıkladı. Altcoin olarak üretimi yapılacak olan HullCoin’in yatırımcılar tarafından değerlenmesi durumunda İngiltere’de diğer şehirlerin benzer şekilde kripto paralara ilgi gösterebilecek olduğu ve üretimi bu yönde daha fazla arttırabilecek oldukları şimdiden iddia edilmeye başlandı.

HullCoin hakkında yetkililer pek fazla bilgi vermezken, gelecek dönemde üretimi yapılacak olan HullCoin ülkede şimdiden bazı üniversite ve kurumlar tarafından destek görmeye başlamış durumda.

İngiltere Hükümeti Karışmıyor

İngiliz hükumetinin ise bu tür üretimler konusunda yerel yetkililere pek fazla karışmadığı, genel kararların aksine yerel kararlara önem verildiği belirtiliyor. İngiltere’nin daimi yöneticileri olarak tanınan kraliyet ailesinin ise bu tür ekonomik konularda Başbakan May üzerinde ciddi etkisi bulunduğu biliniyor. Başbakan May, bu konuda üretime engel olabilme yetkisine sahip durumda.

Kraliçe 2. Elizabeth ise bu tür konularda basın önünde açıklama yapmazken, ülkede siyasi olarak ve ekonomik olarak en fazla değer gören aile olarak tanınıyor.