John McAfee İddialı: Haziran Ayında Yükseliş Olacak

John McAfee, kripto paralar üzerinden tahminler sergilemeye devam ediyor


John McAfee, kripto paralar üzerinden tahminler sergilemeye devam ediyor. Bitcoin’in gelecek ay itibari ile birlikte çok daha iyi seviyeye gelecek olduğundan ümitli olduğuna değinen John McAfee, bu konuda kendi düşüncesinin bu olduğunu, daha yüksek seviyelerin görülmesinin önünde bir engel olmadığını ifade etti. 12 Haziran tarihi itibari ile birlikte büyük bir dönüş yaşanmasının beklendiğine değinen McAfee, Temmuz ayında ise Bitcoin’in 15.000 dolar olacak olduğunu iddia etti.

Kripto paraların güçlü olduğunu iddia eden ve sürekli olarak yükselecek olduğuna dair iddialar ortaya atan ancak bu iddiaları bir türlü tutmayan John McAfee’nin Haziran ve Temmuz ayı ile ilgili olarak iddialarının tutmaması durumunda güvensizlik ortamının son derece katlanacak olduğu tahmin ediliyor.

Sadece İddia Etmekle Kalıyorlar

Bitcoin’in fiyat düşüşü ve yükselişini John McAfee ve diğer yorum yapan insanlar belirlemiyor olmasına rağmen ortaya atılan iddialar yatırımcıların yatırımlarını geri çekmesine neden olabiliyor. Bu durum ise piyasa hacminin düşmesi ile birlikte piyasalara olumsuz yansırken vatandaşların sağlıklı fiyat istikrarından yana oldukları, bu durumun ise bu aşamada Bitcoin için imkansız olduğu ifade ediliyor. Yatırımcıların bu yıl içerisinde son durumu gözleyerek daha sonrasında yatırımlarının yönü ile ilgili karar verecek oldukları düşünülürken, bir diğer taraftan bazı yatırımcıların Ethereum’a dahi güvenlerinin kalmadığı, bunun arkasında ise John McAfee ve Tom Lee benzeri analistlerin yaptıkları gerçek dışı yorumlar ve iddiaların olduğu bilinmekte.