Kripto Para Nedir & Nasıl

Klever (KLV) Nedir? Klever Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Giriş

Bildiğimiz dünya hızlı bir şekilde değişiyor. İnternet üzerinde sınırsız bir ticaret ve iletişim ağı mevcut. Bu imkanlar şimdiden bireylerin yaşamlarını, ekonomik durumlarını ve güvenliklerini ele alma biçimlerinde ölçülemez değişikliklere neden oldu. Günümüzde kripto para ve dijital varlık faaliyetleri ise gittikçe yaygınlaşıyor. Yakın zamanda da hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olacağı kesin. Kökenleri veya sosyal statüleri fark etmeksizin herkes merkezi olmayan dijital ekonomilere katılım sağlayabilecek. Kripto paralar tarafından desteklenen ekonomiler, insanların ve işletmelerin güvenli ve anonim işlemler gerçekleştirmelerini sağlıyor. Perakende, eğlence, finans ve esasen bir kişinin fiat para harcamak isteyebileceği diğer her şey için yeni fırsatlar, bugün bu dijital ekonomide zaten bulunuyor.

Bugün Klever platformundan bahsedeceğiz. Klever, blockchain ve gelişmekte olan merkezsiz ekonomi için güvenilir bir ağ geçididir. Tüm kullanıcıların bu yeni merkezi olmayan ekonomiye girmesi ve kendilerini geliştirmesi için daha güvenli, daha hızlı ve daha akıllı bir kripto para birimi deneyimi sağlıyor. Klever blockchain platformu entegre ve dinamik bir düşünce tarafından yönlendiriliyor. Kullanıcıların günlük olarak sayısız ürün ve hizmete erişmelerini sağlıyor. Klever’de kripto para cüzdanı, döviz takası, web tarayıcısı, borsa, staking, ödeme kanalları ve daha birçok ürün ve hizmet mevcut.

Klever Hizmetleri

Klever, kripto dünyasındaki iki büyük sorunu çözmek için tasarlandı; kripto güvenlik sorunu ve kullanıcı deneyimi sorunu. Bu sorunların üzerinden gelmek adına Klever; Klever OS, Klever App, Klever Exchange ve Klever Labs olmak üzere dört öğeden oluşuyor.

Klever OS

Günümüzdeki başlıca bazı mobil kripto cüzdanları için yeterli diyebiliriz. Ancak kripto ve bununla ilişkili riskler hakkında daha fazla şey öğrendikçe, insanlar bu konuda daha az güvende hissediyor. Geliştiriciler ‘her zaman güvenilebilir bir cüzdan’ yarattıklarını iddia ediyor. Klever OS olarak adlandırılan cüzdan, tüm platformlardaki geliştiriciler tarafından kullanılabilen akıllı ve güvenli bir cüzdan. Cüzdan uygulaması bulut sunucusu, donanım, akıllı telefonlar, kalem sürücüler, mobil cihazlar ve giyilebilir cihazlarda çalıştırılabiliyor.

Klever OS, kripto para cüzdanı çözümlerini değiştirerek ve kullanıcıya tamamen yeni bir düzeyde gelişmiş güvenlik getirmek istiyor. Bunun için geliştirciler çekirdek cüzdan sistemini yeniden düşünüp tasarladı. Basitçe tercih ettiğiniz cihazdaki tüm gizli bilgilerinizi düzenliyor ve koruyor. Uygulamayı otomatik olarak genişleyen bir sdk kütüphanesi olduğu söylenebilir.

Klever App

Birçok faydalı ürün ve hizmet, diğer cüzdanlarda sınırlı kullanılabiliyor ya da mevcut değil. Klever App ile kullanıcıların bunlara erişebildiği bir ekosistem yaratılmaya çalışılıyor. Tam anonimlik ve korunan gizlilik ile kripto para alıp satabilir, oyun oynayabilir, merkezsiz finansman çözümleri kullanabilir, seyahat rezervasyonları yapabilir ve çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz.

Klever App’in tecrübesi, önceden yarattıkları cüzdan olan TronWallet’dan geliyor. TronWallet’ın dünya çapında 250,000 kullanıcısı ve 30,000 günlük aktif kullanıcısı (DAU) mevcut. TronWallet, kripto dünyasında en çok kullanılan blockchain uygulamalarından biri oldu. Klever da TronWallet’ın yeni, geliştirilmiş ve genişletilmiş evi olacak.

Klever Swap and Borsası

Kripto para Swap’ı, Klever için önemli bir özellik ve kullanım fonksiyonu. Klever kullanıcıları bir tokeni veya coin’i diğerine direkt olarak takas edebilir. Ek olarak bir blockchain’den diğerine de direkt takas oldukça kolaylaşıyor. Bunu da Klever Swap yüksek güvenlik, tam gizlilik ve rakipsiz hız ile yapabiliyor.

Swap’ın kullanım amacı, kullanıcıların kripto para alışverişini daha basit, daha hızlı ve daha uygun bir yolla yapabilmesidir. Sistem kıdemli borsalarda canlı fiyat hareketlerini izliyor ve Swap tarafından kullanılan bir fiyat endeksi oluşturuyor. Uygulama içindeki Swap ekranında, BTC’den USDT’ye paritesiyle varsayılan Swap çifti var. Burada tokenlerin fiyatına bakmak, farklı tokenler arası alışveriş yapmak mümkün.

Swap sistem içindeki tamamen otonom botlar tarafından yürütülür. Bu botlar, en iyi borsalardaki en uygun dövüz kuru ve fiyatlarını ararlar. Ardından da işlemi yüksek hassasiyet, hız ve güvenli şekilde gerçekleştirirler.

Klever geliştiricileri gRPC teknolojisini kullanarak en gelişmiş kripto para borsalarından birini yarattıklarını savunuyor. Klever Spot Exchange, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için tasarlandı. Sistem son derece güvenli. Üstelik kullanımı ve anlaşılması yeni kullanıcılar için oldukça kolay. Borsa sistemi saniyede bir milyondan fazla işlemi destekliyor.

Klever Labs

Klever Labs 2020’nin üçüncü çeyreğinde kurulan bir platform. Üstün çözümler ve uygulamalar geliştirmek hedefiyle kuruldu. Yeni projelere yön vermek için geliştiriciler uzun yıllara dayanan blockchain deneyimi ve yazılım mimarisindeki ilerlemelerinden faydalanıyorlar.

Klever Labs tarafından geliştirilen bütün projeler KLV token kullanılarak kitle fonlama yöntemiyle fon toplayacak. Ayrıca Klever geliştiricileri Klever Tarayıcısı ve Klever Blockchain ile ilgili yeni projeler üzerinde çalışıyorlar.

Klever Coin (KLV)

Klever Coin (KLV) , Klever platformuna ait kripto para birimidir. Çeşitli uygulamalarda yapılan işlemler dolaylı ya da direkt olarak KLV üzerinden iletilir. KLV kullanıcılar, ürün ve hizmetler arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Klever geliştiricileri de bu bağı güçlendirmek için kalıcı ve sürekli bir çalışma yapacaklarını söylüyorlar. KLV için planlanan toplam arz 10 milyar olarak belirlendi. KLV Haziran 2021 itibariyle KuCoin, Poloniex ve Gate.io’da listelenmiş durumda.

Ayrıca KLV coin, Klever platformunda şu işlemler için kullanılabilir;

  • Stake etme
  • İşlem ücreti ödeme
  • Döviz ücreti ödeme
  • Swap ücreti ödeme
  • Eşten eşe ödemeleri yapmak
  • VIP token satın almak
  • Kitle fonlaması yoluyla yeni projelere katılmak

Yorum Yap