Kocaeli’de Bitcoin Üretim Cihazları Yangın Çıkardı!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşanan olayda basına göre bir işletmede aktif olarak Bitcoin madenciliği için kullanılan üretim cihazları aşırı derecede ısındı


Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşanan olayda basına göre bir işletmede aktif olarak Bitcoin madenciliği için kullanılan üretim cihazları aşırı derecede ısındı. Bu ısınma sonrasında cihazlardan dumanlar çıkmaya başlarken, bir anda başlayan yangın daha sonrasında işletmenin etrafını sarmaya başladı ve olay yerine hemen 112 Ambulans ve 110 İtfaiye ekiplerinin sevk edildiği açıklandı.

İzmit Sefa Sirmen Sanayi Sitesi A blok No: 29 lokasyonunda bulunan Ömer E.’ye ait olduğu öğrenilen işletmenin iddialara göre madencilik cihazlarının aşırı ısınarak yanmasının arkasında cihazların soğutucu sisteme sahip olmadan kurulması ve cihazların bulunduğu alanda havalandırma işlemlerinin yeteri kadar iyi şekilde yapılmadığından dolayı çıktığı iddia edildi. Olayda ölen olmazken, hafif yaralanan işyerinde bulunan çalışanların olay yerinde sağlık kontrollerinin yapıldığı öğrenildi.

2 İşyeri Zarar Gördü

Olayla ilgili olarak bölgeye polis ekipleri sevk edilirken, daha sonrasında ise olayla ilgili polis ekiplerinin araştırma ve soruşturmalarını sürdürdükleri öğrenildi. 2 işyerinin çıkan yangından dolayı zarar gördüğü öğrenilirken, Bitcoin madenciliği cihazlarının kullanılırken mutlaka bir soğutma cihazı ile kullanılması ve ortamın iyi havalandırılması gerektiği unutulmamalı.