Tim Draper’den İsviçre’ye Uyarı

Ünlü yatırımcı Tim Draper son günlerde kripto paralar ile ilgili açıklamaları ile gündemi güncel tutmayı sürdürüyor


Ünlü yatırımcı Tim Draper son günlerde kripto paralar ile ilgili açıklamaları ile gündemi güncel tutmayı sürdürüyor. Dün açıklamalarında 2018 yılı sonunda kripto paraların 25.000 dolar seviyesine çıkacak olduğunu iddia eden Tim Draper, bugün ise İSVİÇRE hükümeti tarafından kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili alınan önlemler ile ilgili konuştu.

Tim Draper’in Açıklaması

”Elinizde büyük bir fırsat vardı. Herkes, ICO’sunu sizin ülkenizin üzerinden yapmak istiyordu. Yapmanız gereken tek şey bunu, herkes için daha kolay bir hale getirmekti. Ancak siz, bunun yerine gidip işleri daha da zorlaştırdığınız ve birçok bariyer koydunuz. Bu sayede en başta sizi düşünen insanlar  gidip Cebelitarık’a, Cayman adalarına ve Singapur’a gittiler. Bana göre bu sektör için İsviçre’nin çok büyük bir şansı vardı ancak hükümet bunu deyim yerindeyse bozuk para gibi harcadı.

Eğer bu konu hakkında ağır kurallar getirirseniz, yatırımcınızı kaybedersiniz. Bu, bu kadar basit. Bana göre artık hükümetler, bu tarz girişimleri ülkelerine çekebilmek için adeta birbirleri ile yarışmak zorundalar. Yatırımcılar ve girişimciler mobil insanlar. Ülkeden ülkeye gidebilirler. Onlar için bir sorun yok.”