Korea Pay Services ile Bithumb Ortak Hareket Edecek

Korea Pay Services ile Bithumb ortaklığında alınan karara göre iki şirket ortak olarak mağazalarda kripto para ile ödeme kabul edilmesine yönelik adımlar atacak olduklarını açıkladı

Bithumb nedir

Korea Pay Services ile Bithumb ortaklığında alınan karara göre iki şirket ortak olarak mağazalarda kripto para ile ödeme kabul edilmesine yönelik adımlar atacak olduklarını açıkladı. Güney Kore’nin en büyük 2 dev şirketinden birisi haline gelen ve son yıllarda çok daha fazla kullanıcı ve mağaza sayısına ulaşan 2 şirketin ortaklık kurması iki şirketin daha fazla elini güçlendirmesini sağlayacak.

Eğer ki 8.000 ve üzerinde mağaza ile hizmet sunan Pay Service, bu mağazalarda tamamında veya daha fazlasında kripto para kullanılmasını sağlar ise ki bu yönde anlaşmalar yapılıyor Güney Kore’nin Bitcoin cenneti haline gelmesi an meselesi olabilir. Güney Kore hükümeti tarafından engellenmemesi durumunda bu adım ülkenin kripto paralara olan ilgisini de daha fazla arttırabilir.

5.000 Mağazada Denenecek

Offline fiziksel mağazalarda denenmeye başlanacak olan sisteme ilk etapta 5.000 mağaza ile deneme yapılacak. Daha sonra eğer sorun çıkmaz ise 8.000 mağazaya kadar yükselecek olan kripto para ile ödeme seçeneğinin ülkede yaygın hale gelmesi gizliliği daha fazla arttıracak olduğu gibi alınacak olan tüm ürünlerde geçerli olacak.