Seul Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Dünyanın memurlara ilk kripto para yasaklarını getiren ülkesi olan ve son dönemde katı rejimler tarafından alınan kararlara benzer karar aldığı iddia edilen Güney Kore’nin yeni dönemde yeni projeleri bulunuyor. Güney Kore‘nin başkenti Seul valisi Park Won-soon,...


Dünyanın memurlara ilk kripto para yasaklarını getiren ülkesi olan ve son dönemde katı rejimler tarafından alınan kararlara benzer karar aldığı iddia edilen Güney Kore’nin yeni dönemde yeni projeleri bulunuyor. Güney Kore‘nin başkenti Seul valisi Park Won-soon, açıklamalarına göre yerli ve milli kripto para üretecek olduklarını açıklayan vali Won-soon, bunun üzerinde çalışma yaptıklarını açıkladı.

Won-soon, “Bence dördüncü sanayi devriminde, bilgi ve komünikasyon alanlarında dünyanın en önde gelen şehri olan Seul’da doğal olarak Blockchain gibi yeni teknolojiler de araştırılmalı. Bir ‘S coin’ oluşturmak için yönetmelikler aracılığıyla kurumsal ve yasal temelleri atmalıyız.” sözlerini kullandı.

Nisan Ayında Başlayacaklar

İddialara göre Seul tarafından üretilecek olan kripto paranın üretim çalışmalarına Nisan ayında başlanacak ve Nisan ayında başlanacak olan çalışmalardan kısa süre sonrasında ise kripto para Güney Kore halkına sunulacak. Bununla ilgili olarak resmi açıklama yapması ve gelecek süreçte kripto paraların daha fazla ülkede aktif ve etkin olması beklenmekte. Güney Kore’de Bitcoin ile ödeme yöntemleri tüm dünyaya oranla daha fazla gelişmiş durumda.