Kazakistan Merkez Bankası: Kripto Paralar İle İlgili Sert Önlemler Alacağız

Kazakistan Merkez Bankası başkanı Daniyar Akishev, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak çok set önlemler alacaklarını açıkladı

Kazakistan

Kazakistan Merkez Bankası başkanı Daniyar Akishev, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak çok set önlemler alacaklarını açıkladı. Kripto paralar ile ilgili olarak çalışmalara devam ettiklerini ve bu yönde alacak oldukları önlemlerin büyük önem taşıdığını belirten Akishev, “Ulusal piyasa ile ilgili riskleri en aza indiriyoruz. Ancak, bu pazarın sınır ötesi pazarda kontrolünü sağlamak için merkez bankalarının hiçbiri bu araçlara sahip değil. Bu nedenle, en azından bu riski ulusal para üzerinden önlemeliyiz.” dedi.

Kazakistan Merkez Bankası başkanı Daniyar Akishev‘in bu açıklamaları zaten fakir olan ve çok fazla kripto paralara ilgi gösterilmeyen bir ülke olarak tanınan Kazakistan’da olumsuz olarak karşılandı. Kripto paralara karşı engellemeler ve önlemler almak istediklerini belirten Kazakistanlı yetkililer, bu konuda ülkede tepki çekiyorlar.

Bir Ülke Engelliyor, Bir Ülke ATM Kuruyor

Bir ülke kripto paraları engellemeye yönelik adım atarken, Gürcistan ise son günlerde gelen talepler üzerine kripto para ATM’si kurmuş durumda. Ülkeler arasında olan bu farklar hem ekonomik durum ve ülkenin durumu ile, hem de ülke yöneticileri ile derinden alakalı bir konu.