Kripto Para

Kripto para boğasından 100 bin dolarlık Bitcoin tahmini: Yatırımcılara bir de kötü haber

Bitcoin rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

Usta analist Peter Brandt’a göre Bitcoin 100.000 dolara ulaşmak için çoktan yeni boğa koşusuna başladı. Ancak Brandt’ın yayınladığı yeni analizinde bir de popüler kripto para Bitcoin’in yakın vadede düşüş kaydedeceğini gösteren bir senaryo da var.

Olası Bitcoin senaryoları

Brandt, Bitcoin’in ardışık olarak daha yüksek ve daha düşük seviyeleri kaydederek tarihi boğa eğilimine devam ettiği görüşünde. Önde gelen analiste göre önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in  100.000 dolar seviyesini kırana kadar yükseliş hikayesine sadık kalacak ancak bu gerçekleşmeden önce beklenecek iki ana senaryo var. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, biri düşüş diğeri de yükseliş eğilimi şeklinde.

Bitcoin, Brandt’a göre şu anda, çok yıllı bir kanalın alt sınırına çok yakın işlem görüyor. Önde gelen kripto para boğasına göre Bitcoin fiyatı bu kanalda düzeltmeye gitmezse Bitcoin’in Temmuz 2020’ye kadar 5.324 dolara düştüğünü görebiliriz.

Neden 5.324 dolar?

Analize göre Bitcoin düşüş eğilimine girmesi durumunda bu yaz itibariyle 5.324 dolarda güçlü bir destek görmesi muhtemel. Bunun nedeni, Bitcoin’i 2019 Haziran’ında 13.800 dolara taşıyan yükselişin 5.300 dolar desteğinden başlaması.

En iyi senaryoda, Bitcoin fiyatı çok yıllı kanalın alt sınırını aşmaz ve yeni seviyelere geri döner. Aslında, Brandt yeni zirvelerin gelecek yıl kadar erken gelebileceğini iddia ediyor. İlginçtir, birçok Bitcoin boğası, 2020’nin ilk yarısı için planlanan blok ödülü yarılanması sonrasında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını bekliyor.

Yorum Yap