Kripto Para

Kripto Para Borsalarında Sigorta Dönemi!

QuadrigaCX olayının ardından kripto para borsaları arasında bir ilk yaşandı. Bir kripto para borsası müşterilerine sigorta hizmeti sunmaya başladı. Kripto para borsalarında sigorta dönemi resmen başlamış oldu.

Avustralya merkezli kripto para borsası, Avustralya’non önde gelen sigorta şirketlerinden birisi olan Lloyd’s ile ortaklığa gidildiğini açıkladı. Independent Reserve tarafından yapılan açıklamada, sigortalanan ilk kripto borsa oldukları açıklandı.

Sigorta kapsamı hakkında bilgilendirme yapan Independent, her koşulda sigortalanmanın mümkün olmadığını belirtti. Kullanıcıların SIM kartı kopyalanmasıyla yaşanılacak olan kayıpların sigortalanmadığını belirten Independent, borsada bir kesinti veya hackleme olayı yaşanması gibi durumların sigorta kapsamında olduğunu belirtti.

Bu poliçe Yeni Zelanda merkezli Cryptopia ya da Kanada merkezli QuadrigaCX’e kesilmiş olsaydı yatırımcılar sigorta kapsamına girecek ve paralarını geri alabilecekti.

Kripto Para Borsası İçin Büyük Adım!

Yasalarla korunmayan kripto para borsalarının ilk kez bir sigorta kapsamına alınması yatırımcılarında kendilerini güvence altına alması anlamına geliyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Independent CEO’su Adrian Przelozny, kripto para alanında ve kripto para borsalarındaki güvenlik standartlarında ve prosedürlerinde artan bir güvenlik düzeyleri olduğunu açıkladı. Gerçekleştirilen bu ortaklık hakkında Przelozny şu açıklamada bulundu.

“Bu politikanın dünyadaki en büyük sigorta şirketi tarafından kabulü, kurumsal yönetimimize duyulan güven, sağlam risk yönetimi ve güvenlik protokolleri ve sadece en kaliteli ortaklarla çalışma taahhüdünün bir işareti”

Sigortanın Kapsama Alanı!

Independent CEO’su gerçekleştirilecek olan sigortanın fiyatlarla ilgili olarak spekülasyon yapılması durumunda oluşan zararları kapsamadığını belirtti ve ekledi.

“Sigorta, hızlı olgunlaşan kripto para sektöründeki değişimin bir sonraki mantıklı adımı. Yeni sigorta teklifimiz, yeni, anlamlı ve kurumsal sermayeyi şimdilerde hacim olarak gözden düşmüş gibi görünen dijital varlıklara tekrar geri getirecek. Lloyds’ın uyguladığı politika, son beş yılda 100.000 müşteriye ait dijital varlıkları korumak için Independent Reserve’in kullandığı çoklu güvenlik katmanlarına yönelik bir ek konumunda.”

Kripto para borsalarında sigorta hizmetinin başlatılması sektörde en büyük sorunlara çözüm getiren önemli bir adım olarak gösteriliyor. Yatırımcılar artık borsa kaynaklı kayıplarında artık karşılarında bir muhatap bulabilecek. Bakalım dünyanın dev kripto para borsaları da sigorta hizmeti sunmaya başlayacak mı?

Yorum Yap