QuadrigaCX CEO’su Gerçekten Öldü Mü?

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten gerçekten öldü mü


Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan QuadrigaCX’in CEO’su Gerald Cotten gerçekten öldü mü?

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan QuadrigaCX’in kurucusu ve CEO’sunun öldüğü iddia edilmiş ve QuadrigaCX kullanıcılarının yatırımları güvenlik gereği soğuk cüzdanlarda saklandığı ve bu cüzdanlara tek erişim yetkisinin ise Cotten’da olduğu ortaya çıkmıştı. Yaklaşık olarak 190 milyon dolarlık kripto paraya ulaşılamamasının ardından pek çok kişi QuadrigaCX CEO’sunun gerçekte ölmediğini iddia etmişti.

Hindistan hükümeti tarafından verilen bir ölüm sertifikası QuadrigaCX CEO’sunun öldüğünü doğruluyor. Hindistan Rajasthan Hükümeti Ekonomi ve İstatistik Dairesi tarafından düzenlenen ve ölümüne tanıklık eden kaynaktan alınan ölüm belgesi Cotten’in 9 Aralık’ta öldüğünü gösteriyor. Halifax cenaze evi tarafından verilen Nova Scotia mahkemesinde ölen CEO’nun eşi, Jennifer Robertson tarafından imzalanan 12 Aralık tarihli belgede de ölüm tarihi olarak aynı tarih görünüyor.

13 Aralık’ta verilen ölüm belgesinde CEO’nun ismi “Gerald William Cottan” olarak yer alıyor. QuadrigaCX tarafından yapılan açıklamada, Cotten’in Crohn hastalığı nedeniyle Hindistan’a seyahat ederken öldüğünü açıklamıştı. Kanada Küresel İlişkiler Dairesi’de Cotten’in ölümünü onaylasa da bazı belirsizlikle bulunuyordu. CEO’nun ölüm belgesi yayınlanmış olsa da olayla ilgili pek çok teoriler bulunuyor. Bakalım QuadrigaCX olayı aydınlatılacak mı?