Kripto Para

Kripto Para Borsasının Banka Hesabına Bloke Koyan Santander Tazminat Ödeyecek

Brezilya’nın São Paulo eyaletindeki Adalet Divanı, Banco Santander’in kripto para birimi değişimi Mercado Bitcoin’e verdiği temyiz başvurusunu reddetti ve 8 Mart’taki yerel kripto medyasındaki CriptomoedasFacil raporlarında bankanın şirkete fon iade etmesi gerektiğine karar verdi.

Önceden, bankanın, faaliyetinin politikalarıyla uyuşmadığını ve fonların donduğunu iddia ederek borsa hesabını kapattığı bildiriliyor. Makaleye göre, Brezilya borsası mahkemelerinin hesabının kapanmasına karşı harekete geçti ve fonlarının dondurulmasının haksız olduğunu iddia etti.

Rapor başına, iade edilecek fonlar 1.350.733 R $ (yaklaşık 350.000 $ ‘a eşdeğer) tutarındadır. Resmi hükümet portalı Impresa Oficial hakkındaki 6 Mart tarihli karar, itirazın oy birliği ile reddedildiğini de belirtiyor.

Raporda ayrıca, borsanın halihazırda kazandığı, bankanın fonları artı aylık yüzde bir faizini iade etmesi ve şirketin yasal giderlerini ve değerinin% 10’unda sabit yasal ödemeleri ödemesi istendi. mahkumiyet. Ayrıca, banka o zamandan bu yana temyize başvurdu ve bu temyiz başvurusu reddedildi.

Cointelegraph’ın geçen yıl Aralık ayında bildirildiği gibi, iki büyük Şili bankası ülkenin tekel karşıtı mahkemesini yerel kripto borsalarının banka hesaplarının kapatılmasını önleyen kararını iptal etmeye çağırdı.

Nisan 2018’de, Şili kripto para birimi alışverişinde bulunan BUDA, Orionx ve CryptoMarket (CryptoMKT), platformlarının hesaplarını kapatan bankalarla yüzleşmek için temyiz mahkemesine başvurmuştu. Mahkeme aynı yılın Temmuz ayında, devlet bankası Banco Estado’nun şirketin mevduat hesabını yeniden açması gerektiğine karar vererek, Orionx’in kripto değişimi lehine karar verdi.

Ayrıca, geçen yılın Ekim ayında, Güney Kore’nin ana mali otoritesi, bankaları ilk kez kripto borsaları ile çalışmak için resmen serbest bıraktı.

Yorum Yap