Kripto Para

Kripto para madenciliği daha zor hale gelecek

Kripto para madenciliği hakkında son 6 aydır ciddi bir baskı olduğu ve baskı dolayısı ile kripto para madenciliği yapmanın daha zor hale gelmesi madencileri üzüyor. Madencilik alanında yatırımı bulunan ve daha fazla yatırım yapma düşüncesinde olan kişilerin dahi bu sorunlar dolayısı ile yatırım yapmaması ve mevcut yatırımlarını azaltmaya başlaması piyasa madencilik krizine sebep olmayacağı, tam aksine büyük devlerin daha rahat üretim yapabilir hale gelmesi ve daha fazla büyük devlerin kazanmasında çok etkisi olmasına sebep olduğu belirtiliyor.

Kripto para madenciliğinin son derece zor olmasının küçük ve orta çaplı madencilik ürünleri ve üretimine sahip kişileri zorda bırakması ise sektörün adının daha kötü kalmasına, büyük madencilik devleri ve şirketlerinin ise daha iyi piyasa ortamı yaratmasına sebep oluyor.

Madencilik kriz yarattı

Bitcoin madenciliği olsun, Ethereum madenciliği olsun birçok kripto para madenciliğinin yatırımcılarca ekonomik krize sebep olduğu gerekçesi ile bırakılması sonrasında ellerinde bulunan mevcut ekran kartı, anakart, kablo ve kasa ürünlerini de satan madencilerin bu sayede zararına satış yaptıkları, ürünlerin satışının arttığı öğrenildi.

Yorum Yap