Kripto para madenciliği zorlaşıyor

Kripto para madenciliği ile ilgili ortaya atılan birçok iddia bulunmakta


Kripto para madenciliği ile ilgili ortaya atılan birçok iddia bulunmakta. Bu iddialar arasında son zamanlarda doğrulanan bir iddia var ki tüm madencileri yakından ilgilendiren bir konu üzerine. Bitcoin madencisi birçok insanın kripto para üretiminin daha fazla zor hale geldiği ve bunun daha fazla enerji ve bakım maliyetine sebep olduğu, maliyetlerin son derece artmasının etkilerinin yatırımcılar üzerinde de ciddi yan etkilere sebep olması tartışma konusu yaratıyor.

Madencilik yapan kişilerin daha fazla zorlaşan iş ortamında daha fazla enerji harcaması ve giderlerinin fazla olmasının ise birçok küçük madencinin daha fazla sorun yaşamasına ve daha fazla enerji gideri dolayısı ile kazançlarının yetersiz hale gelmesine sebep olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Madencilik yapanlar için risk

Madenciliğin riskli bir iş grubu haline geldiğini belirten bazı kripto para madencilerine göre ise bu konuda iş yapacak olan insanların daha önce bilgi sahibi olması ve eskisi kadar yüksek kazanç beklememesi gerekiyor. Bitmain ve benzeri dev şirketlerin ise gücüne güç katarak yola devam ettiği son birkaç aydır ciddi bir gelir kapısı araladıkları belirtiliyor.