Kripto Paralar Düştü, Piyasa Hacmi Geriledi

Kripto para piyasalarında bugün ciddi oranda gerileme yaşandığı görüldü


Kripto para piyasalarında bugün ciddi oranda gerileme yaşandığı görüldü. Kripto para fiyatlarında yaşanan gerileme ve düşüşler sonrasında satışların en üst seviyeye çıkması ve yatırımcıların kripto paralar hakkında olumsuz düşüncelerinin son seviyeye varması ile birlikte yeni yatırımcıların piyasada olmaması dolayısı ile kripto paralarda ciddi oranda düşüşler yaşandı. Bitcoin fiyatının gerilemesi yatırımcıları en fazla endişeye sürükleyen konu olurken, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde de düşüşler olması dolayısı yatırımcıların güveni fazlaca sarsıldı.

Yatırımcılar ise kripto paralarda olan varlıklarını geri çekince piyasada toplam hacim seviyesinde 330 milyar dolar seviyesinden 15 milyar dolarlık düşüş yaşaması ile 315 milyar dolar seviyesine bugün ise 296 milyar dolar seviyesine kadar ciddi gerileme oldu.

Daha Fazla Gerilemesi Bekleniyor

Piyasa hacmi toplamının bir süre daha fazla gerilemesi ve 250 milyar dolar seviyesine kadar düşüş yaşamasının normal beklenti olduğu paylaşılmakta. Tam olarak nasıl bir ortam olacağı ve kripto para fiyatlarının dengesiz bir ortamda olmasından dolayı yükseliş olması durumunda piyasa hacminin de buna eşit oranda artış göstermesi ve sonucunda kripto para fiyatlarında ciddi oranda artışlar yaşanması bekleniyor. Kripto para fiyatlarının artması ile piyasa hacminin artmasına neredeyse kesin gözü ile bakıldığı bu ortamda tüm beklentilerin Bitcoin fiyatının yükselmesinden yana olduğu ve yatırımcıların asıl beklentisinin piyasa hacminin yükselmesinden daha çok fiyatların yükselmesinde olduğu bilinmekte.