Ripple Yatırımı Yapılır Mı?

Ripple, pek fazla gücü olmayan ancak siyasi güçlerin asıl kullandığı kripto para birimi olarak tahmin edilen tıpkı bir Bitcoin benzeri kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor

xrp teknik analizi

Ripple, pek fazla gücü olmayan ancak siyasi güçlerin asıl kullandığı kripto para birimi olarak tahmin edilen tıpkı bir Bitcoin benzeri kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’den pek fazla yatırımcısı olmadığı biliniyor, ancak ABD, Almanya ve Asya ülkelerinde yatırımcı sayısında ciddi oranda az da olsa artışlar yaşandığı son dönemde piyasa verilerine ve analizlere yansıyor. Kripto para analistleri ve uzmanları ise kripto para dünyasının en değerli 4 para biriminden birisi konumunda olan Ripple’nin gelecekte çok daha iyi seviyeye gelebilecek olduğunu ve daha önce 2 dolar sınırını aştığı üzere şimdilerde bu sınırı tekrar aşabilecek güce ve kapasiteye sahip bir kripto para birimi olduğunu doğruluyor.

Kripto paralar arasında kendisine güzel ve geniş bir yer bulan Ripple, bu konuda pek fazla ünlü olmamasının sorunlarını ise yaşamıyor değil. Bugün itibari ile 0.906 dolar seviyesinde olan Ripple, 1 doların altında işlem görmeye devam ediyor.

Tarihi Zirvesi 3.37 Dolar!

Ripple’nin tarihi zirvesi ise 2018 yılının Ocak ayının 7. günü olarak biliniyor. 7 Ocak tarihinde 3.37 dolar seviyesine çıkarak rekor üzerine rekor kıran Ripple, ardından ise hemen düşüşe geçmişti. O dönemde yaşanan yükselişin şimdilerde yaşanma ihtimali daha az olmamasına rağmen bu gelecek 3 aylık vadede Ripple’nin 2 dolar sınırını aşmasına çok uzak ihtimal olarak bakılıyor. Ancak Ripple’nin gelecek 1 yıl içerisinde tekrar kendi rekorunu kırması ise an meselesi olarak değerlendiriliyor.