Kripto Paralar Üzerinde Oyun Oynanıyor Olabilir Mi?

Kripto paralar üzerinde son dönemde yaşanan düşüşler, çıkışlar ve ortaya atılan iddialar her yatırımcının fark ettiği bir durum haline gelmiş durumda


Kripto paralar üzerinde son dönemde yaşanan düşüşler, çıkışlar ve ortaya atılan iddialar her yatırımcının fark ettiği bir durum haline gelmiş durumda. Birçok vatandaş kripto paralar ile ilgili olarak son dönemde olumsuz düşünceler içerisinde olmasına rağmen Türkiye’de tek taraflı yayın yapan birçok Bitcoin sitesi ise kripto paraların yükselecek olduğu, kripto paraların geleceğinin çok yüksek olduğuna dair akıl dışı yorumlar ile gündemde kalmayı sürdürüyor.

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple ve daha birçok kripto para biriminin yatırımcıları zengin edecek olduğuna dair yatırımcıları yanlış yönlendirmeye neden olacak bu tür yorumların engellenmesi adına hiçbir adım atılamıyor.

Ne Olacağı Bilinmiyor, Düşüş veya Çıkış

Bu yılın sonunda kripto paraların ne olacağı ile ilgili en ufak bir kesin tahmin dahi bulunmazken, Türkiye’de aktif olan bazı kripto para sitelerinde ise Bitcoin ve Ethereum’un bu sene sonunda çok fazla kazanç sağlayacak olduğuna dair asılsız haberler paylaşılıyor. Bu haberlere itham eden birçok yatırımcı yıl sonunda ciddi düşüş yaşayabilecek olduğu iddia edilen kripto paralardan hem kazanç sağlayabilir, hem geri dönüşü olmayacak zararlar yaşayabilecek olduğunu unutuyor. Kripto paralar ile ilgili olarak alınması gereken önlemlerin en başında yatırımcıların sadece elde olan önemsiz miktarları Bitcoin veya borsaya yatırması öneriliyor.

Kripto paralar tıpkı Wikipedia’nın aniden yasaklandığı gibi Türkiye’de bir anda hükümetçe yasaklanabilecek olduğu gibi, bunu engellemenin herhangi bir yolu bulunmuyor.