Twitter: Kripto Paralar ve Bitcoin Reklamlarını Yasakladık

Twitter yönetiminden yapılan son açıklama ile birlikte tüm kripto para reklamlarının yasaklandığı açıklandı


Twitter yönetiminden yapılan son açıklama ile birlikte tüm kripto para reklamlarının yasaklandığı açıklandı. Dünya devi Twitter, son aldığı bu kararı geçtiğimiz haftalardan beridir ortaya atılmasına rağmen açıklamamıştı. Google, Hollanda, Facebook, Güney Kore tarafından alınan engelleme kararlarının ardından Twitter tarafının Bitcoin’i engellemesi ile birlikte krizin derinliği ise bir nebze daha açıldı.

Dünyanın en büyük ve en güvenilir haber ajansı Reuters tarafından ”son dakika” kodu ile duyurulan haberde Twitter yönetiminin kripto paraların tamamı ile birlikte Bitcoin reklamlarına yasak getirdiği, ancak bu yasaktan kripto para haberlerinin yer aldığı hesapların etkilenmediği, sadece reklamlar konusunda engelleme yapıldığı açıklandı.

Neden Engelledikleri Bilinmiyor

Twitter, Google, Facebook ve daha birçok internet sitesinin kripto para reklamlarını neden dolayı engellediği henüz daha tam net olarak hiçbir şirket tarafından açıklanmış değil. Şirketler para kazanmaya yönelik bir adım olmamasına ve finansal bir adım olmasına rağmen kripto paraları engelleme isteğinin arkasında ABD’nin yatıyor olabileceği düşünülüyor. Zira Başkan Trump yönetimi internet konusunda oldukça ünlü.