Kripto Paralarda Anonimlik Arttırma Yöntemleri: BitMix Nedir?

Dijital paralar, yüksek oynaklığa ve fiyattaki periyodik düşüşlere rağmen sürekli olarak değer kazanmaktadır. Bu, çeşitli bilgisayar korsanlarının ve kripto dolandırıcılarının sürekli olarak yüksek düzeyde ilgilenmesini sağlar

Kripto Paralarda Tam Anonimlik Sağlayan Karıştırma Platformu: BitMix

Dijital paralar, yüksek oynaklığa ve fiyattaki periyodik düşüşlere rağmen sürekli olarak değer kazanmaktadır. Bu, çeşitli bilgisayar korsanlarının ve kripto dolandırıcılarının sürekli olarak yüksek düzeyde ilgilenmesini sağlar.

Bilgisayar korsanları her yıl yüz milyonlarca Bitcoin çalmaktadır. Çeşitli Bitcoin analiz yöntemlerini kullanarak, sıradan kullanıcıların dijital parasına erişim elde ederler.

Herhangi bir cüzdanın sahipleri, Bitcoin’in izlenebilirliği nedeniyle kripto paralarını kaybetme riski altındadır. Kripto para hırsızlığının kurbanı olmaktan kaçınmak için, Bitcoin anonimliğini artırmanız gerekir. Bu amaçla, Bitcoin mikserlerinin çeşitli versiyonları geliştirilmiştir. BitMix platformu bu bağlamda geliştirilen platformlardan biri olarak öne çıkıyor.

BitMix Nedir?

Karıştırma hizmeti, kripto para birimlerini kullanırken anonim kalmanıza yardımcı olan bir hizmettir. Bu hizmetlerin çalışma şekli eski cüzdanınız ile yenisi arasındaki bağlantıyı kesmektir. Ve BitMix, kripto paranızı güvende tutan karıştırma hizmetlerinden biridir.

Zaten bildiğiniz gibi, Bitcoin işlemleri asla gerçek anlamda anonim değildir. Bitcoin etkinlikleri kaydedilir ve bu etkinlikler bitcoin işlemlerinin kaydını tutan kapsamlı bir veritabanı olan blockchain aracılığıyla halka sunulur. Sonunda bizler mal veya hizmetler için ödeme yapmak amacıyla Bitcoin kullandığımızda, elbette adımızı ve adresimizi satıcıya vermemiz gerekecektir. Bu, üçüncü bir tarafın işlemlerimizi izleyebileceği ve kimlik bilgilerini bulabileceği anlamına gelir. Bu durumdan kaçınmak için, bir karıştırma hizmeti, bitcoinlerinizi farklı olanlarla takas etme olanağı sağlayabilir ve bu daha sonra orijinal sahibiyle ilişkilendirilemez.

BitMix platformu, bitcoin’inizi alacak, diğer depozitolarla karıştıracak ve karşılığında size aynı miktarda bitcoin verecektir. BitMix hizmeti, Bitcoin takibini azaltmak, kripto paralarınız ile işlem yaparken şeffaf bitcoin ağında anonimlik sağlamak için tasarlanmıştır.

BitMix Nasıl Çalışır?

BitMix.Biz‘i kullanarak, Bitcoin anonimliğini nasıl sağladığına bakacağız.

BitMix.Biz, hem Bitcoin hem de Litecoin ile 0.005 BTC ve 0.015 LTC kadar düşük işlem miktarlarını destekler.

  1. Kullanmak için karıştırmak istediğiniz kripto para birimini seçin.
  2. Ardından hedef adresinizi girin ve Gecikme ve Hizmet Ücreti ayarlarını düzenleyerek karıştırma gücünüzü ayarlayın.
  3. Karıştırmayı Başlat düğmesini tıklayın ve fonlarınızı verilen adrese gönderin.

Bitcoin karıştırıcısı, işleminizin tüm miktarını, özellikle bunun için oluşturulmuş farklı cüzdanlar aracılığıyla gönderilen birkaç küçük işleme böler. Tüm bu düzinelerce işlemin onaylanmasını beklemek zorunda değilsiniz çünkü sistem zaten karışık coinleri hazırlamış durumda bekliyor. Yani siz kullanıcıların yapması gereken sadece yukarıda bahsedilen 3 maddeden oluşuyor.

Sonuç olarak, bir adresten diğerine yapılan bir işlem yerine, saldırganların izlemek için yeterli zamanı olmayan düzinelerce işlem daha küçük işlem oluşturulur.

Her bir kripto para karıştırma ile ilgili bilgiler 72 saatten fazla saklanmaz ve şifrelenir. Üstelik onaylandıktan hemen sonra işleminizle ilgili verileri silerek Bitcoin işlemlerinizin güvenliğini daha da artırabilirsiniz.

BitMix Gibi Bir Karıştırma Hizmetine Neden İhtiyacım Var?

BitMix veya benzer bir platformu düşünmenin akıllıca olacağı bir dizi sebep şunlardır:

  1. Kişisel verilerinizi bir kez cüzdanınıza bağlasanız bile (e-posta adresinizi cüzdan adresinizle çevrimiçi olarak yayınlamak gibi), o zaman birisi bitcoin cüzdanınızı kimliğinize kadar izleyebilir. Bu sizi, diğer istenmeyen sorunların yanı sıra suçlular tarafından fiziksel olarak zarar görme, vergi makamları tarafından hedef alınma veya diğer kolluk kuvvetleri tarafından soruşturma riskiyle karşı karşıya bırakabilir.
  2. Daha önce KYC / AML doğrulaması gerektiren bir bitcoin değişimi kullandıysanız (yani kimliğinizin bir resmini yüklediyseniz), kişisel bilgileriniz bu değişim üzerinden satın aldığınız herhangi bir bitcoin’e bağlanır.

BitMix Özellikleri Nelerdir?

 

  • BitMix Tamamen Anonimdir

İşleminiz geçersiz olduktan sonra, BitMix işlemlerinizle ilgili tüm bilgileri kaldıracaktır. Bitmix.Biz hizmetini kullanımınızla ilgili kesinlikle hiçbir günlük veya kişiyi tanımlayan bilgi tutulmaz.

  • BitMix Anında Transfer Sağlar

İşleminiz onaylandıktan sonra anında adresinize para aktarılır.

  • Partner Programı

BitMix, başkalarını platforma yönlendirdiklerinde yönlendirme yapan kullanıcılara ödeme yapar. BitMix’te davet edilen her bir kullanıcı tarafından yapılan işlemler için referans geliri ödemesi yapılıyor.

BitMix Ücretleri

Platform,% 0,4 ile% 4 arasında bir madencilik ücreti almaktadır. Bitcoinlerinizi karıştırırken ücreti manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Adres ücreti, madenciler tarafından alınan işlem ücretlerini karşılamak için çıktı adresi başına 0.0005 BTC’dir.

BitMix.Biz’in karıştırma işlemi 24 saate kadar sürer, ancak mevcut hizmet yüküne bağlı olarak genellikle anında olur.

Ek bir bilgi olarak paylaşmak da yarar var ki;

Minimum 0,007 BTC ve maksimum 1000 BTC’yi karıştırmanız gerekir. Bu aralığın dışındaki işlemler kabul edilmeyecektir.