Kripto Paraları Desteklemeye Başlayan Bankadan %900’lük Yükseliş

Müşterilerine itibari para birimleriyle doğrudan kripto para satın alma imkanı sunan Lihtenştayn merkezli bir banka, son dönemde oldukça ciddi bir popülerlik kazandı


Müşterilerine itibari para birimleriyle doğrudan kripto para satın alma imkanı sunan Lihtenştayn merkezli bir banka, son dönemde oldukça ciddi bir popülerlik kazandı. Öyle ki Bank Frick’in web trafiğinde çok kısa süre içerisinde %900 artış görüldü.

Lihtenştayn Kripto Paraların Benimsenmesi Konusunda Avrupa’nın Önde Gelen Ülkelerinden

Küçük bir Avrupa ülkesi olan Lihtenştayn, Avrupa’da kripto paraları benimseyen en önemli ükelerden biri. Ülkede faaliyet gösteren bir başka banka, Union Service Bank ise geçtiğimiz yıl kendi stabil kripto para birimini ve menkul kıymet token’ını başlatmıştı. Ayrıca Lihtenştayn’ın ulusal posta servisi de kripto para borsası kurmayı planlıyor.

Bank Frick, Lihtenştayn’daki düzenleyici ortamın da desteğiyle finansal yeniliklere karşı sıcak bir yaklaşım sergiliyor. 2018 yılının Mart ayından bu yana, Bank Frick, müşterilerine doğrudan fiat para birimi ile kripto satın alma seçeneği sunuyor. Banka, ayroca müşterilerine dijital varlıkları için soğuk cüzdan desteği de sağlıyor. Yakın tarihli bir rapora göre bu gelişmelerin Bank Frick’in web trafiğini yüzde 900 artırdığı iddia edildi.

BeinCrypto’ya göre, Bank Frick’in web sitesinin trafiğinin hali hazırda çok düşüktü. Bu nedenle BeninCrypto’ya göre bankanın web sitesi trafiğindeki artışın pek de bir önemi yok. Çünkü, Bank Frick’in web sitesinin trafiği, kripto para kullanımından önceki aylarda sadece 200 kişiyle sınırlıydı. Ancak 2018’de bankanın kripto para hizmetlerini başlatmasının ardından Bank Frick’in websitesinin trafiği geçtiğimiz ay yaklaşık 1250 ziyaretçi ile zirveye ulaştı.

Binance, 40 Bin Nüfuslu Lihtenştayn‘da Geçtiğimiz Yıl Borsa Açmıştı

Fakat ülkenin nüfüsü göz önüne alındığında, veriler oldukça makul  görünüyor. 1250 ziyaretçi, Lihtenştayn’ın 40.000 kişilik nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturuyor. Nüfusunun sıradan bir şehirden bile düşük olmasına rağmen Binance, geçtiğimiz yıl Lihtenştayn’da fiat destekli kripto para borsası açmıştı. Ülkede kripto paralara yönelik ilginin önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!