Kuzey Kore Bitcoin Zengini Olabilir

Kuzey Kore ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara göre Kim Jong-un yönetiminin 11.000 Bitcoin sahibi olabildiği iddia edildi


Kuzey Kore ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara göre Kim Jong-un yönetiminin 11.000 Bitcoin sahibi olabildiği iddia edildi. İddialara göre ülkede aktif olarak 11.000 Bitcoin, Kim yönetimi tarafından elde tutulurken, kripto paraların artışına yönelik sürekli olarak üretim yapıldığı iddia ediliyor.

Ülkenin aktif olarak kripto para üretiminden yüzlerce BTC elde etmiş olabilecek olduğu tahmin ediliyor. Kim, yönetimi tarafından BTC ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara yanıt verilmezken, ABD’nin bu iddiasının doğru olduğu düşünülüyor.

Ünlü İsim Açıkladı

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı eski çalışanı Priscilla Moriuchi, Kuzey Kore ile ilgili olarak iddiaları ortaya atan isim oldu. Moriuchi, Kuzey Kore’nin 11.000 Bitcoin ile birlikte 1 sene içerisinde 210 milyon dolarlık kaynak kazanmış olabilecek olduğunu açıkladı. 210 milyar dolarlık gelir elde etmiş olabilecek olduğunu iddia etti.

Kuzey Kore yönetimi tarafından BTC’ye bu kadar yoğun ilgi duyulmasının arkasında yatan sebep olarak ülkede gizli olarak ödemeler yapabilme ve yaptırımları delebilme yetkisi olduğu düşünülürken, Kuzey Kore vatandaşlarının Bitcoin sahibi olamadıkları ve internet erişimleri bulunmadığını da hatırlatalım.