Land Rover Bitcoin’i Kabul Etti

Bitcoin, son zamanlarda devasa boyuttaki küresel otomotiv markasından dikkate değer bir onay aldı. İngiliz otomobil üreticisi Land Rover, en önemli modellerinden birinin 50

landrover-bitcoin

Bitcoin, son zamanlarda devasa boyuttaki küresel otomotiv markasından dikkate değer bir onay aldı. İngiliz otomobil üreticisi Land Rover, en önemli modellerinden birinin 50. doğum günü için yapılan kutlama videosunda, BTC ağının son 50 yılda önemli bir etkinlik olarak oluşturulmasını da içeriyordu.

Merkezi Coventry olan İngiliz otomotiv markası Land Rover, premium ve lüks spor araçlarıyla dünya çapında tanınan bir otomobil üreticisi haline gelmiştir. Son 50 yılda İngiliz şirketinde üretilen en saygın modellerden biri Range Rover oldu.

Bu önemli yıldönümünü kutlamak için Land Rover kısa süre önce özel bir video yayınladı. Video, SUV’un bu 50 yıl içinde nasıl geliştiğinden ve daha nasıl gelişeceğinden bahsetmesinin yanı sıra; aynı dönemde meydana gelen birkaç anlamlı küresel olaya da değindi

Bu olaylar, Mark Spitz’in 1972 Münih Yaz Olimpiyatları’nda yedi altın madalya kazanmasından; 1981 yılındaki dünyanın en popüler müzik kanalı  MTV’nin lansmanına ve 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılmasına kadar uzanıyordu. Video ilerledikçe, tüm kripto para birimleri için önemli bir yıla da değinildi. ‘Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi’ başlıklı tanıtım belgesi 2008 yılının sonlarında yayınlanmasına rağmen, ağ Ocak 2009’da ortaya çıktı.

Bu yılın başlarında, popüler TV şovu Simpsons, kripto para birimleri ve blockchain hakkında bütün bir bölüm yayımladı. Dijital varlıklar için özellikle gurur verici olan şey, anlatıcının kripto paralar için  “geleceğin parası” olarak bahsetmesi oldu.

Jaguar Land Rover, Iota İle Ödüllendirmek İstiyor.

En son reklamında Bitcoin’den bahsetmek, Land Rover’ın kripto para birimleri ile ilgili yaptığı ilk paylaşım değil. Tata Motors’un bir parçası olan holding şirketi Jaguar Land Rover, Nisan 2019’da, araç sürücülerinin veri paylaşmanın ödülü olarak IOTA dijital varlığını kazanmasına izin vermek için yazılımı test ettiğini açıkladı.

Firma, araçlarına akıllı bir cüzdan uygulamak için geliştirme aşamalarına başladı. Lansmanının ardından sürücüler, trafik sıkışıklığı veya çukurlar gibi faydalı verileri navigasyon sağlayıcılarına veya yerel yetkililere otomatik olarak rapor etmeleri için IOTA paralarıyla ödüllendirilecekler.