XRP Japonya’da Tahtı Geri Alabilir mi?

Japonya’da FSA lisanslı bir kripto borsasında Pazar Analisti olan Yuya Hasegawa, XRP’nin tahtını geri alıp alamayacağını analiz etti


Japonya’da FSA lisanslı bir kripto borsasında Pazar Analisti olan Yuya Hasegawa, XRP’nin tahtını geri alıp alamayacağını analiz etti.

Japon kripto yatırımcıları XRP’a tutkulu destekleriyle tanınıyorlar. Aslında, Japonya’nın bir noktasında XRP, Bitcoin’den daha popülerdi.Japon Sanal ve Kripto Varlık Borsası Derneği’nin, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından onaylanan resmi verilerine göre; XRP’nin  Japonya’daki cazibesini kaybettiği görülüyor. Rapor ayrıca İngilizce konuşulan bölgede “XRP gücünün” küçüldüğünü söylüyor. XRP’ın fiyat durgunluğu devam ederken, aynı şey Japon pazarında da yaşanıyor.

20 Haziran’da, FSA lisanslı kripto borsası BitBank’ta Piyasa Analisti olan Yuya Hasegawa, XRP’ın tahta geri dönüp dönmeyeceğini analiz etti.

XRP Pazar Hakimiyetini Önemli Ölçüde Kaybetti

Japon Yen’inde tutulan XRP sayısı bir yıl boyunca önemli ölçüde düştü.

grafik1

Aralık 2018’de aylık XRP hakimiyeti% 51.36 iken Bitcoin% 34.5 idi. Şubat 2020’den itibaren mevcut olan en son verilerde, XRP hakimiyeti% 27.54, Bitcoin% 51.74 olarak gerçekleşti.

XRP Anlatımında Bir Eksiklik Mi Var?

Pazar Analisti olan Yuya Hasegawa, Bitcoin’in XRP’yi geçmesinin nedenlerinden birinin fiyat farklılığı olabileceğini açıklıyor. Ocak 2019’dan bu yana, Bitcoin’in fiyatı% 152.79 artarken, XRP sadece% 16.81 kazandı.

Yine de bu hikayenin sadece bir parçası olabilir. Hasegawa, XRP’ın bölgede önemli bir anlatıdan yoksun olduğunu da ileri sürüyor:

“2019’daki kripto piyasası  bitcoin ile ilişkili olan ‘güvenli sığınak’ anlatımıyla beslendi. Ethereum, yüksek aylık işlem değeri kaydetti, ancak tarihsel olarak Bitcoin ile yüksek korelasyona sahip ve bu yılın üçüncü çeyreğinde önemli bir ağ güncellemesi olan Serenity’i geçmesi bekleniyor.Bu nedenle, bir bakıma, pazarı geçtiğimiz yıl boyunca sürdü. ”

Hasegawa, XRP’nin kısa vadede mücadeleye devam edeceğine inanıyor. Ayrıca “Mevcut küresel ekonomi, finansal durum ve üçüncü çeyrekte ortaya çıkan Serenity güncellemesi nedeniyle pazarın dikkatinin muhtemelen Bitcoin ve Ethereum’a bağlı kalacağını” belirtti. Uzun vadede XRP’nin COVID-19 döneminin “yeni normal” i başlamasıyla birlikte geri dönmesini bekliyor:

“Uluslararası işlemler sınırlı olduğundan, sınır ötesi ödeme ve havale talebinin artma fırsatı var. Ripple, zaten hızlı ve ucuz olması yönüyle sınır ötesi havaleye uygun altyapıya sahip. Buna ek olarak, Ripple kullanım örnekleri dünyanın bazı bölgelerinde hızlı bir şekilde büyüyor. ”

Geçtiğimiz günlerdeki bir habere göre, XRP’nin ‘Açık Ödemeler Koalisyonu’ ile PayID adlı evrensel bir ödeme sistemi başlattığı bildirildi.