Kripto Para

Liquid CEO’sundan Çarpıcı Telegram Ve Gram Token Açıklamaları: Token Satışı Ne Zaman?

Liquid CEO’su Mike Kayamori, Gram Asia ile, gizlilik odaklı mesajlaşma platformu Telegram tarafından geliştirilen merkezsiz ağ Telegram Open Network’ün (TON) halka açık satışı için özel bir anlaşma yaptıklarını doğruladı.

“IEO’ların Öncüsüyüz”

Kayamori,  Liquid’in Gram Asya ile nasıl anlaşmaya vardığını CoinTelegraph’a anlattı. Kayamori ayrıca, Liquid’in şu sıralar Binance’in ipini göğüslediği IEO’ların öncüsü olduğunu iddia etti ve Liquid’in IEO pazarındaki avantajlarından söz etti.

Liquid’in yaklaşmakta olan token satışı Telegram’ın büyük bir merakla beklenen kripto para birimi Gram’ın halka açık satışı olacak. Token satış anlaşması  ise Telegram ile değil, Asya’nın en büyük Gram token sahibi olan Gram Asya ile yapıldığı iddia edilmişti. Kayamori, “Her şey Gram Asya ve Liquid arasında” diyerek bu iddiaları doğruladı.

    “Bu çok doğal. Gram Asia’yı çok yakından tanıyoruz. Ayrıca Telegram Open Network ve kripto para topluluğuna inanıyoruz.  1,7 milyarlık token satışı ile karşılaştırdığımızda çok dar kapsamlı bir satış olacak. Ancak makul bir token satışı yapalım. Böylece Telegram kullanıcıları ve daha büyük topluluklar Ekim ayında gerçekleşecek olan gerçek token satışından önce Gram sahibi olabilsin.

Telegram’ın geçtiğimiz Mart ayında akredite olmuş yatırımcılara özel bir token satışı gerçekleştirmiş ve toplamda 1.7 milyar dolarlık fon topladığ iddia edilmişti. Şirket, geçtiğimiz ay TON’un testnet versiyonunu yayınladı. Mainnet’in ise Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Satış fiyatı ve miktarı etkinlikten bir hafta önce açıklanacak

Liquid’in halka açık Gram token satışını 10 Temmuz gerçekleştirmeyi planlanıyor. Kayamori, token fiyatına veya toplam satılacak token miktarının ise, token satışından yaklaşık bir hafta önce duyurulacağını açıkladı.

Token satışı, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya dahil olmak üzere yaklaşık 50 ülke dışında her yerde geçerli olacak. Ancak Kayamori, TON ağının ve Telegram’ın 200 milyon aktif kullanıcısının güçlü kombinasyonunda yüksek bir potansiyel görüyor.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet sunabilmek için sadece en önemli gelişmeleri size bildirmeyi amaç ediniyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap