Kripto Para

O İsim Uyardı: “Facebook’un Kripto Para Birimi İnsanları Bitcoin’den Uzaklaştırma Girişimidir”

o-isim-uyardi-facebookun-kripto-para-birimi-insanlari-bitcoinden-uzaklastirma-girisimidir

Facebook’un çıkaracağı stabil kripto para birimi Libra’nın, Visa, Paypal ve Uber gibi dev şirketler tarafından destekleneceğini açıklamasının ardından, kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Charlie Shrem’den yanıt geldi. Shrem Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Facebook’un bu hamlesiyle Bitcoin’e komplo kurduğunu iddia etti.

Shrem’den kısa bir süre önce, Bitcoin Foundation’ın kurucu üyesi, Facebook’un Libra kod adlı kripto para projesine dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının destekleyeceğine ilişkin haberlere yanıt vermişti. Facebook’un kripto para projesi, çok kısa bir süre içerisinde 1 milyar dolara yükselecek ve şimdiden Uber, Paypal ve Visa şeklinde bazı büyük destekçileri var.

Charlie Shrem, Facebook’un kripto para birimini sert bir dille eleştirdi:

Sadece söyleyeceğim. Bence FacebookCoin, bankaların, büyük teknoloji devlerinin, kredi kartı şirketlerinin insanları Bitcoin’den uzak tutma çabalarının bir parçası.  FacebookCoin, kripto para olarak lanse edilen itibari paradan başkası değil. Bu şekilde milyonlarca insanı kandıracaklar.

Shrem, Facebook’un projesinin, daha iyi, daha kolay bir kripto para fikri ile insanları gerçek kripto paralardan uzaklaştırmanın bir yolu olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Facebook’un projesinin temel olarak ödeme hizmetleri için kullanılacak stabil bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet verebilmek için sadece en önemli gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza sunmayı amaç ediniyoruz, bu nedenle bildirimleri açmayı unutmayın. Bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap