Ethereum Piyasa Hacmi 50 Milyar Dolar

Ethereum yatırımı yapmayı düşünenlerin ve yatırım yapan kişilerin asıl takip ettikleri bir diğer veri sık sık Ethereum piyasa hacmi olmakta

ethereum fiyatı yorum

Ethereum yatırımı yapmayı düşünenlerin ve yatırım yapan kişilerin asıl takip ettikleri bir diğer veri sık sık Ethereum piyasa hacmi olmakta. Bitcoin’e oranla daha az piyasa hacmine sahip olan Ethereum’un daha fazla yüksek hacim sahibi olduğunda fiyatının güven dolayısı ile daha fazla arttığı, düşüş olduğunda ise bir takım yatırımcıların güvensizlik duygusu dolayısı ile bu konuda problem ve sıkıntılar yaşayacak olduklarını düşünerek olumsuz yönde hareket ederek satış yolunu tercih etmekteler.

Yatırımcıların piyasa hacmi verilerini genellikle günlük, 3 günlük, 7 günlük ve 15/30 günlük aralıklarla takip ettikleri en fazla 7 günlük takibin kayda değer oranda ilgi gördüğü biliniyor. Ethereum ve Bitcoin piyasa hacmi miktarları arasında 3 kat daha fazla farklar olabilirken, asıl etkenin Bitcoin fiyatına bağlı olduğu, Bitcoin fiyatının artması ile birlikte Ethereum hacminin düşerken, Ethereum fiyatının artması durumunda ise mevcut piyasa hacminin yükseldiği BTC’nin ise piyasa hacminde kayıplar yaşadığı görülebilen olaylar.

Yatırımcının Beklentisi 1 Trilyon Dolar

Ethereum ve Bitcoin sahibi olan kimselerin asıl beklentisi ise sık sık artış yaşayan ama sık sık bir yandan da düşüş yaşayan piyasa hacminin toplam 1 trilyon dolar seviyesine çıkarak güvenilir olduğunu kanıtlaması gerektiği yönünde. Bazı yatırımcılara göre bu durumun gelecek 5 ila 10 yıl içerisinde mümkün olabilecek olduğu, hatta Bitcoin fiyatının çok yüksek seviyelere çıkması durumunda daha da fazla erken sürede bu durumun gerçek olabilecek olduğu yönünde.