Mafya Babaları Bitcoin Üzerinden Kara Para Aklıyor Olabilir

Birçok olumsuz videonun yayınlandığı Brezilya’ya özgü internet siteleri mevcut ve bu siteler üzerinde mafya babalarının insanlara uyguladığı baskı, işkence ve şiddet görüntüleri yayınlanıyor


Birçok olumsuz videonun yayınlandığı Brezilya’ya özgü internet siteleri mevcut ve bu siteler üzerinde mafya babalarının insanlara uyguladığı baskı, işkence ve şiddet görüntüleri yayınlanıyor. Sadece Brezilya değil neredeyse tüm gelişmemiş ve gelişmeye devam eden AB üyesi ülkelerde dahi mafya babalarının olduğu bilinen bir gerçek olarak insanlığın karşısına çıkıyor. Peki, Bitcoin bu kişilerin işine yaramıyor mu? Elbette yarıyor.

Pek fazla ifade edilmiyor ve gündeme gelmiyor olmasına rağmen mafya babalarının Bitcoin üzerinden kara para aklama ve para aklama, hırsızlık, şiddet ve benzeri konuları çözebildikleri çok açık bir şekilde görülebiliyor.

Garantide Hissediyorlar

Güvenilir olması, gizli ve hiçbir şekilde el konulamıyor olması dolayısı ile Türkiye’deki mafya babalarının Bitcoin kullanıp kullanmadığı bilinmezken Rusya ve benzeri ülkelerde yaşayan mafya babalarının da Bitcoin kullandığı düşünülüyor. Bununla ilgili olarak Rus forumlarında zaman zaman dile getirilen konular arasında Rus hükümetinin mafya konusunda önlem almaması da sık sık eleştiri konusu oluyor.

  • Mafya babalarının son dönemde Mehmet Aydın’ın dahi peşine düştüğü gerçeği göz önüne alındığında ne kadar acımasız olabildikleri ve para konusunda yapamayacak oldukları iş olmadığını gösteriyor.
  • Türkiye’de sayılı mafya olmasına rağmen Rusya ve benzeri Brezilya’da mafya sayısında ciddi oranda artışlar yaşanmış ve hatta bölgesel olarak bu ülkelerde güvenlik güçleri dahi mafya üyesi kişilere hizmet edecek şekilde çalışmasına izin verildiği günümüzün gerçeklerinden sadece bir tanesi