Kripto Paralarda Erkek Egemenliği, Kadın Baskınlığı Mevcut

Kripto paralar ile ilgili olarak biz erkek genellikle daha fazla ilgileniriz


Kripto paralar ile ilgili olarak biz erkek genellikle daha fazla ilgileniriz. Kadınlar dünyada ekonomi konusunda ve diğer alanlarda erkeklere oranla daha geride yer almalarının etkisi, kazanç konusunda erkekler kadar hırslı olmamaları gibi etkenler dolayısı ile maddi konularda her daim erkeklerin ekonomi konularında ön planda olduğu rahatlıkla görülebilir. Kadın ve erkek eşitliğinin dahi zaman zaman sorgulandığı ülkemizde ise son dönemde ekonomik sorunlar ve sebepler dolayısı ile kadınların ekonomide iyi bir rol oynamaya başladığını bilir hale geldik.

Kripto paralar konusunda ise erkek egemenliğinin mevcut olduğu rahatlıkla söylenebilir. Tüm dünyada kripto paralara ilginin neredeyse %90-95 oranında erkekler tarafından ilgi duyulduğu ve adete sektörün erkekler tarafından yönetildiği bilinmektedir.

Erkek Egemenliğinin Hakim Olması Gereken Bir Sektör Değil

Bir kadının ağır güç gerektiren işlerde çalışabilmesi bugün neredeyse tamamen imkansız olduğundan dolayı ağır işlerde kadınları görmek maalesef yaratılış dolayısı ile mümkün değil. Ama kripto paralar konusunda kadınların sektöre yön vermesi oldukça doğal karşılanabilecek ve erkek egemenliğini kripto paralar üzerinden silip atabilecek olduğu bir alan olmasından dolayı ABD’de ve Avruupa’da kadınların bu alanda birbirlerini teşvik ettiği, birçok kadının Bitcoin sahibi olmak için erkeklere oranla şu aşamada sayıları çok az da olsa adım attıkları belirtiliyor.

  • Asya’da benzer şekilde erkeklerin kadınlara oranla %80-85 oranında yatırım yaptıkları kısa gözlemler sonrasında rahat bir şekilde fark edilebiliyor.