Bitcoin Sahibi Kişi Sayısı Artıyor

Bitcoin  sahibi kişi sayısında son yıllarda artış olduğu kesinleşmiş iken kullanıcıların neden dolayı Bitcoin’den yana tercih yaptıkları da asıl soruların başlangıcını oluşturuyor


Bitcoin  sahibi kişi sayısında son yıllarda artış olduğu kesinleşmiş iken kullanıcıların neden dolayı Bitcoin’den yana tercih yaptıkları da asıl soruların başlangıcını oluşturuyor. Birçok kullanıcı her daim en gözde olan kripto para Bitcoin ile sektöre giriş yapmak istediğine değinirken, Ethereum ve diğer kripto paraların alım konusunda da kritik düşünceler olması ve bir takım endişeler dolayısı ile ilk tercihlerini Bitcoin’den yana kullandıklarını belirtiyorlar.

Bazı kullanıcılara göre ilk tercihin Bitcoin olmasının arkasında yatan sebep direkt olarak borsa siteleri üzerinde en üst sırada olması ve hep Bitcoin adının geçmesi dolayısı ve en fazla kazanç sağlayan kripto para olarak gösterilmesinden dolayı kaynaklandığı belirtiliyor.

Artış Yaşanıyor

393 milyar dolar seviyesine kadar çıkan kripto para piyasası hacminin kullanıcı artışı ile birlikte daha fazla artacak olduğu konusunda kesin bir bilgi mevcut. Zira yatırımcı sayısının arttığı bu son aylarda insanların kripto paralara ilgi göstermesi ve kripto paralar arasında en fazla ilgiyi Ethereum ve Ripple yerine direkt olarak Bitcoin’e göstermesi konunun ilerleyen dönemlerde daha fazla güç kazanması ve daha iyi seviyeye gelmesini sağlayacak olduğuna kesin gözüyle bakılmasını sağlıyor.

  • Bitcoin kullanıcı sayısının Ethereum ve Ripple’de de gelecek dönemde artıış olarak yansımasının normal bir beklenti olduğu iddia edilmekte. Net kullanıcı sayıları ise hiçbir zaman bilinemeyecek kadar gizli tutuluyor. (hesaplama yapılmasının önünde çok büyük önlemler var)