Kripto Para

Malezya Blockchain zincir teknolojisini test edecek

Malezya Endüstri Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu (MIGHT) ülkenin kısa süre içerisinde bazı alanlarda Blockchain teknolojisini test etmeye başlayacak olduğunu açıkladı. Yeni hükümetin göreve başlamasının ardından birçok farklı alanda adımlar atan ve yeni adımları atarken teknolojik gelişmeleri takip etmeye başlayan hükümetin Blockchain teknolojisi konusunda adımlar atmayı sürdürecek olduğu belirtiliyor.

Malezya Endüstri Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu (MIGHT) tarafından yapılacak olan çalışmaların kapsamı nasıl ve neler olacağı açıklanmamış olmasına karşı, ülkede bu tür teknolojilerin gelişimi vatandaşlar tarafından olmasa bile yatırımcılar ve hükümete yakın isimlerin ilgisini ve desteğini çekecek gelişmeler olarak gösteriliyor. İslamiyet ülkesi olarak kendisini adlandırılan Malezya’nın bu yönde atacak olduğu adımlarda da ilk olarak finans alanında yeni Blockchain teknolojisini deneyecek olduğu belirtiliyor.

Nasıl sonuç alacaklar?

Malezya hükümetinin bu yönde atacak oldukları adımlardan nasıl sonuçlar alacakları ve ülkenin milyarlarca dolarlık borcunun nasıl giderilecek olduğunu yakın zamanda olmayacak ama uzun vadeli zamanda alınacak sonuçlar belirleyecek.

  • Malezya’da hükümetin aktif olarak kripto paralar konusunda çalışmalar yapabileceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap