Malezya’da Kripto Para Kaderi Halka Bağlı

Malezya’nın merkez bankası Negara, kripto paraların Malezya’daki kararı için halkın belirlenmesinden yana olan ifadesini kullandı


Malezya’nın merkez bankası Negara, kripto paraların Malezya’daki kararı için halkın belirlenmesinden yana olan ifadesini kullandı. Kavram kağıdı yayınlayacağını açıklaması beklenen Negara Bankası’nde yönetici olan Muhammed İbrahim, kripto paraların yasaklanmayacağını söylerken aynı zamanda tanımayacaklarının da belirtti. Kavram kağıdınınŞubat ayında sunulması bekleniyor.

Malezya Kararsız

Malezya’nın bir yıl dönümü akşamında yönetici Muhammed İbrahim, kripto paralara ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Kripto paraların Malezya halkı için ne denli şeyler çağrıştırdığına kendilerinin karar vermesini ve buna göre hareket edilmesinden yana olduğunu kısmen açıkladı. Ülke ekonomisinin hızlı genişlediği son yıllarda Malezya, Güney Kore, Avustralya ve Fransa’dan önde büyümeyle beraber dikkat çekici bir hal almaya başladığı söyleniyor.

Malezya Maliye Bakanı Ghani, kripto paralar hakkında yaptığı yorumlarda olumlu şeyler söylemiş, finans sektöründe yaratıcılık ve yenilikleri desteklediğini belirtmişti. Kripto paraların engellenmesi Malezya için şuan sıra dışı gözüküyor. Malezya’da kripto paraların genel olarak yayılması hızla ilerlerken tüm dünyada durum bundan ibaret gözüküyor. Kripto paraların çöküşünün ardından toparlanması yavaş yavaş devam ederken, olumlu ve olumsuz haberlerin tekrardan çıkması ve Bitcoin’in akıbeti Malezya halkı için merak edilenler arasına giriyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple ya da birçok önde gelen kripto paralar hakkında şeffaf bir karar vermek isteyen Malezya, daha şeffaf olması için sürekli olarak çalışmalarını yenilediklerini belirtiyor. Halkın bu şeffaflık karşısında daha kolay karar vermesi için çalışmanın istikrarını düşünen Malezya, ilerleyen günlerde kripto paralar hakkında çarpıcı açıklamasını daha olumlu yöne çekebilir.

[fat_coincap id=”5″]