Litecoin Durdurulamıyor!

Kripto paralarda “ilk altcoin” olarak yer edinen Litecoin, son 24 saatlik artışta muazzam bir görüntü sergiledi


Kripto paralarda “ilk altcoin” olarak yer edinen Litecoin, son 24 saatlik artışta muazzam bir görüntü sergiledi. Litecoin, büyük kripto paraları geride bırakarak büyük düşüş gösteren piyasaya damga vurdu. Hard fork haberleriyle beraber LitePay Litecoin fiyatına doğrudan etki etti. Litecoin’in bu haberlere karşı %30 değer kazanması çok kısa sürelik bir dilimde gerçekleşti.

LitePay Geliyor, Litecoin Uçuyor!

Bitcoin’in ödeme aracı olmasının kolaylaşması için BitPay adı altında hizmetin kullandığı biliniyor. Bu ve bunun gibi olan hizmeti edinmek isteyen Litecoin, LitePay adı altında 12 Şubat Pazartesi bir duyuru gerçekleştirdi. Bu duyuruda 26 Şubat’ın ardından hizmet vermeye başlayacağı söylenen LitePay’ın ayrıntıları açıklandı.

LitePay adı altında gerçekleştirilecek hizmetin gerekçesi olarak; BitPay’in Litecoin kabul etmemesinin ardından LitePay’ın kullanımı gündeme getirilerek böyle bir istisnalı durum gerçekleştirildiği söyleniyor. Ayriyeten Litecoin ağında bulunan bir grup geliştiricinin Litecoin Cash adı altında bir hard fork yapılacağını duyurmasıyla, yatırımcıların iştahı kabardı. Litecoin’de bulunan artış sebebi olarak hard fork gözükse de durumun tam olarak sadece hard forka bağlanamayacağı aşikar olarak göze çarpıyor. Litecoin Cash projesinde her Litecoin’e 10 token verileceği söyleniyor.

Litecoin Cash için Litecoin kurucusu Charlie Lee doğrudan projeye hitap etti ve “aldatmaca” olarak nitelendirdi.

Son 24 saatte Bitcoin 10 bin dolar sınırını aşarken, Ethereum 950 dolara yükseldi. Litecoin’in yükselişiyle beraber piyasalara hareketlilik geldi. Bu durum karşısında tekrardan yeşillenen piyasa güven aşılamaya devam ediyor. Kripto paraların akıbeti herkes tarafından merak ediliyor.

[fat_coincap id=”5″]