Kripto Para

Malta Finansal Hizmetler Kurumu CipherTrace’ı Kripto Para Şirketlerini Denetlemesi İçin Atadı

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA), kripto varlıklarının uyumluluğunun izlenmesine yardımcı olmak için ABD siber güvenlik şirketi Ciphertrace’i atadı. CipherTrace’ın yerel kripto borsalarını ve ICO’ları dijital cüzdanları, potansiyel kara para aklama ve terör finansmanı ihlallerini taramak üzere geçen işlemleri takip etmesi bekleniyor.

Ciphertrace, Silikon Vadisi girişimcilerinin 2015 yılında kurduğu bir Amerikan Blockchain güvenlik şirketi. Denetleyici teknoloji aracı (Suptech) sayesinde şirket, kripto para birimini kara para aklama, kripto para birimi adli tıp ve Blockchain çözümleri sunmaktadır.

Şirket, işlemlerin gizliliğini ortadan kaldırmak için makine öğrenimini kullanıyor, düzenleyicilere kripto varlık işletmelerinin güvenilirliğini değerlendirme ve izleme konusunda yardımcı oluyor. Bu platform, kripto para borsaları ve ICO’lar da dahil olmak üzere birçok işlemi takip edebiliyor. Ciphertrace CEO’su Dave Jevans şu açıklamalarda bulundu:

MFSA’nın kripto işletmelerinin faaliyetlerini hem yetkilendirme öncesi hem de yetkilendirme aşamasını izlemesine izin verecek. Kripto para şirketleri bankaların algıladıkları riskler nedeniyle banka hesaplarını açmakta zorlanıyor.

Bununla birlikte, bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, hangi kripto para platformlarına güveneceğine karar vermek için Ciphertrace uyumluluk izleme aracını kullanmaya başladı. Bu platform, bankaların riskten kaçınmalarına yardımcı oluyor ”dedi.

Malta Times, yerel bankaların ülkedeki kripto para şirketlerine bankacılık hizmeti verme konusnda oldukça isteksiz olduğunu açıkladı. Sonuç olarak, hükümet şimdi sektör hakkında daha yetkin olmak için çeşitli bankalarla görüşmelere başladı.

Ayrıca Uluslararası Para Fonu (IMF) yakın zamanda Malta hükümetini kripto para endüstrisini düzenlemesi konusunda uyarıda bulunmuştu.

Yorum Yap