Kripto Para

“Kripto Para Piyasası 2025’te 6,7 Milyar Dolar Değere Ulaşabilir Mi?”

Transparency Market Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, küresel kripto para piyasasının artan desteği 2025’te değerini 6,7 milyar dolara fırlatacak.

Küresel kripto para birimi piyasası 2017 yılı itibariyle 574 milyon dolar olarak değerlendirilmiş, ancak 2017 ile 2025 arasında yıllık %31,4 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) elde etmesi bekleniyor.

Transparency Market Research’a göre, bu büyümenin büyük kısmı kripto para birimlerinin işlemleri hızlandırma yeteneğinden kaynaklanıyor, ancak endüstrinin bazı bölümlerinin güvenilirliği ile ilgili sorular bir miktar büyümeyi engelleyebilir.

Sektörün önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli bir büyüme görmesi beklenirken, pazar geliştikçe ve olgunlaştıkça çarpıcı bir yükseliş görecek.

Transparency Market Research’a göre, sektörde mevcut şirket sayısında düşüşe yol açması muhtemeldir, birleşme aktif şirket sayısını azaltır.

Ayrıca küresel kripto para birimi piyasasında geleneksel finans endüstrisinden artan bir varlığın olması muhtemeldir. Bunun şimdiden JPM Coin’in, şirketin işlemlerini hızlandırmak için kullanmayı planladığı dahili bir kripto para birimi olan JP Morgan’dan başlatılması ve bir borsaya ait ilk tamamen regüle edilmiş blok zinciri olan Gibraltar Blockchain Borsası’nın kurulmasıyla başladığını görüyoruz. Bununla birlikte, ana oyuncular kripto para birimlerine giderek daha fazla dahil olurken, güvenilirlikle ilgili hala bazı sorunlar var.

Piyasada sıkı bir düzenlemenin bulunmaması bazı kripto para birimlerinin şirketlerinin yönetim ve davranışlarını çevreleyen sorunlara yol açmıştır. Bunun en son kayda değer bir örneği, kurucusunun ölümünün ardından fonlarına erişemeyen kripto para borsası QuadrigaCX’dir. Gerald Cotten’ın ölümüyle yaklaşık 190 milyon dolarlık kripto para kaybolmuştu.

Kripto para piyasası etkileyici büyümesini sürdürmek istiyorsa, sektörün bu tür skandalları başarıyla ortadan kaldırması ve yatırımcıların geleneksel finansal sektörlerde olduğu gibi aynı seviyede güvence almalarını sağlaması gerekecektir.

Yorum Yap