Mark Carney: Kripto paraların kötü işlemlerde kullanılmasını engelleyeceğiz

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para çılgınlığı ile ilgili olarak konuştu


İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para çılgınlığı ile ilgili olarak konuştu. Açıklamalarında kripto paraların bundan sonra daha aktif kullanılabileceğini düşündüklerine değinen Carney, bunu göz önüne alarak kripto paraların yasa dışı işlemlerde kullanılmasını engellemek zorunda olduklarını belirtti.

Carney, kripto paraların şuan ki hali ile geleceğin para birimi olmasının imkansıza yakın olduğunu, ancak dalgalanma ve diğer gelişim süreci göz önüne alınarak bunları gözardı edemeyecek olduklarını ifade etti. Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların sabit olmadığına değinen Carney, bunun gelecekte değişip değişmeyeceğini tahmin edemediklerini açıkladı.

Suç Teşkil Eden İşlemlerde Engelleyecekler

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, suç teşkil eden işlemlerde kripto paraların engellenmesine yönelik yeni sistemler geliştirmek zorunda olduklarını açıkladı. Bu tür işlemlerin nasıl engellenecek olduğu konusunda ise bilgi vermedi. İngiltere’nin yeni dönemde Avrupa’da kripto paralar ile en fazla ilgilenen ülkelerin başında geldiği gerçeği gündemini korurken, Almanya ve Fransa ile bu tür suç teşkil eden işlemlerin ortak olarak engelleneceği bir sistem kurulabilecek olduğu düşünülüyor.