Kripto Para

Meltem Demirors’e Göre Ödül Yarılanması Bitcoin’de Yükselişi Tetiklemeyebilir: İşte Nedeni

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Kripto para topluluğu 2017’nin tümüne yayılan efsanevi boğa sezonunun ardından 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasını merakla bekliyor. Öyle ki birçok yatırımcı, blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’de yükselişi tetikleyeceğinden ve BTC’de yeni zirvelerin bu nedenle görüleceğinden emin.

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden CoinShrares CTO’su Meltem Demirors, 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’de bir yükseliş dalgasını tetikleyemeyebileceğini iddia etti.

Genel kanı tam tersi yöndeyken Meltem Demirors’ün böyle bir düşünce içerisinde olmasının sebebi kripto para sektöründeki vadeli işlem piyasalarının artışa geçmiş olması.

Meltem Demirors’e göre bu nedenle kripto paralar her geçen gün makro piyasalarla daha bağlantılı hale geliyor ve böylelikle spot piyasalarla birlikte vadeli işlem platformlarında da spekülasyonların etkisi hissediliyor.

Bitcoin’de BitMEX ve CME gibi vadeli işlem platformlarının spekülatif işlemlerle yönlendirildiğini kaydeden Demirors, vadeli işlem piyasalarının büyümesi arttıkça Bitcoin fiyatının da arz talep dengesinden giderek ayrılacağını ve makro piyasalarla daha çok ilişkili hale geleceğini kaydetti. Demirors işte bu nedenlerden ötürü Bitcoin fiyatının önümüzdeki blok ödülü yarılanması sonrası tetiklenemeyeceğini düşünüyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap