Michael Novogratz: Yaşlılar Daha Fazla Şüpheci

Ünlü analist ve yatırımcı olan Michael Novogratz, yaşlıların kripto paralar konusunda daha şüpheci olduklarına değinerek, gençlerin ise kripto paralar konusunda daha fazla yatırım yaptıklarını ve şüphelerinin oldukça az olduğunu açıkladı


Ünlü analist ve yatırımcı olan Michael Novogratz, yaşlıların kripto paralar konusunda daha şüpheci olduklarına değinerek, gençlerin ise kripto paralar konusunda daha fazla yatırım yaptıklarını ve şüphelerinin oldukça az olduğunu açıkladı. Kripto para dünyasında yaşanan yeni gelişmeler ile ilgili olarak şirketlerin mutlaka net varlıklarının %1 veya %2 kısmını Bitcoin’e ayırmaları uyarısında bulunan Michael Novogratz, ABD’nin bu konuda çok daha fazla ilerlemesi gerektiğinin altını çizdi.

ABD’de binlerce şirket kripto paralara yatırım yapmasına rağmen henüz daha birçok şirket yatırım yapmaktan endişe ediyor ve yatırımlarını sürekli olarak erteliyorlar. Kripto varlıkların güvenliği konusu şirketleri ciddi oranda geri iten nedenlerden bir tanesi olurken, bir diğer yandan da en büyük birinci asıl nedenin sabit bir değer olmaması ve kendisini hala daha tam olarak ispatlayamayan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin endişeleri tavan seviyeye çıkardığı belirtiliyor.

Avrupalı Şirketler Karşı

Avrupalı şirketlerin kripto paralara yaklaşımı ise bugüne kadar duyulmuş bir durum olmaması ile AB ülkelerindeki şirketlerin kripto para yatırımlarına karşı olduğunu gösteren bir diğer detay olarak gösteriliyor. Kripto paralar ile ilgili olarak zaman zaman ortaya atılan iddialar söz konusu olmuş ve bu iddialar bazı şirketleri oldukça fazla korkutmuştu.