Nijeryalı Yatırımcılar Bitcoin’e Güveniyor

Bir Afrika ülkesi olan Nijerya’da yaşanan olaylar her yıl daha fazla ekonomide sorunlara sebep oluyor


Bir Afrika ülkesi olan Nijerya’da yaşanan olaylar her yıl daha fazla ekonomide sorunlara sebep oluyor. Sağlık, eğitim ve savunma teknolojisi ile insan haklarından söz edilemeyecek ülkede para birimi de sürekli olarak değer kaybettiği için ülkedeki yatırımcıların Bitcoin ile ticaret yapmaya başladıkları ve yerli para birimine oranla kripto paralara daha fazla güvendikleri ve daha fazla memnun oldukları ortaya çıktı.

Nijeryalı bir yatırımcının yorumlarına yer veren yabancı kripto para sitesi ”ülkede her genç kripto paraları biliyor ve Bitcoin ile her istediğim yere ödeme yapabiliyorum. Yaşlılar ise bunu bilmiyor ve hacker saldırılarından korktukları için buna güvenemiyor. Ama kendinizi korumayı bilirsiniz dijital ortamda paranız Nijerya’da daha güvende” benzeri ifadeler kullanarak Bitcoin’in ne kadar fazla popüler olmaya doğru ilerlediğini gösterdi.

Afrika Ülkeleri Memnun

Afrika ülkelerinde yaşayanlar kripto paraların durumundan fazlası ile memnunlar. Zira ülkelerinde güvenlik ve benzeri sorunlar fazla olması, hükümetlerin olası darbe ve benzeri sorunlar yaşaması durumunda banka hesaplarının güvenilirliğinin sorgulanması dolayısı ile birçok Afrikalı genç Bitcoin’e ilgi gösteriyor. Güney Afrika bu konuda ilk sırada olan Afrika ülkesi. Nijerya ve Kongo benzeri Afrika ülkelerinin ise yine kripto paralara en fazla ilgi gösteren ülkeler arasında.