“Opera” İnternet Tarayıcısı Yeni Sürümünde Yerleşik bir Kripto Para Cüzdanı Sunuyor

Şu anda Android işletim sistemi için özel bir beta sürümü yayınlanan Opera’nın en yeni sürümü, tarayıcı üzerinde kullanımı kolay ve yerleşik bir kripto para birimi cüzdan işlevselliği sunuyor


Şu anda Android işletim sistemi için özel bir beta sürümü yayınlanan Opera’nın en yeni sürümü, tarayıcı üzerinde kullanımı kolay ve yerleşik bir kripto para birimi cüzdan işlevselliği sunuyor. Bu özellik, Operanın tüm işletim sistemleri ve cihazlarındaki 322 milyonluk kitlesinin, ekstra herhangi bir cüzdan yada şifreleme ödemeleri kullanmalarına gerek kalmadan, kullanılabileceği anlamına geliyor.

Android için Crypto Cüzdanlı Opera

Geçen yıl bir anti-madencilik için güvenlik özelliğinin önemini vurgulayan geliştiriciler, Android için tasarlanan tarayıcıda mevcut özellikli Crypto Cüzdan ile Opera’nın şu anki kripto cüzdanlarından daha basit olacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor. Opera, Crypto Cüzdan’daki işlemleri imzalamak için Android işletim sisteminin güvenli sistem kilidine güvenir. Böylece, kullanıcıların cüzdanı kullanmaya başlamak için yeni PIN kodları veya şifreleri oluşturması gerekmez.

Opera Crypto’nun Ürün Şefi Charles Hamel;

“Tarayıcıda bir Crypto Cüzdanına sahip olmak nakit deneyimini online ödeme dünyasına getiriyor.Kripto Cüzdanı ile ödeme yapmak, dijital parayı doğrudan telefonunuzdan gönderiyor ve biz bunu daha kolay hale getirdik. Bu, satıcılar ve içerik oluşturucuları için yeni olanaklar sunuyor. ”

Gerçek Ödemelere Geçişin Hızlandırılması

Uygulamanın beta sürümü şu anda yalnızca ETH, ERC-20  ve ERC-721 koleksiyonlarını (kullanıcıya otomatik olarak sunulan) desteklemektedir. Ancak geliştiriciler, şuanki sistemi test ettikten ve toplumun nasıl tepki verdiklerini gördükten sonra, gelecekte ek kripto para birimleri için destek eklemeyi planlıyorlar. Opera’nın Crypto Cüzdanı ayrıca, Norveçli tarayıcı üreticisinin merkezi olmayan uygulamaların (dapps) oluşturulmasını teşvik edeceğini düşündüğü Ethereum Web3 API’sı için yerleşik destek ile birlikte gelmektedir.

Hamel şunları ekledi:

“Bugünün web’inin yarının merkez ağına bir arayüz olacağına inanıyoruz. Web 3.0’a açılan ilk önemli tarayıcı olarak, geleceğin internetini daha erişilebilir hale getirmeye katkıda bulunmak istiyoruz. . Umudumuz bu kripto korsanlarını spekülasyon ve yatırımdan uzak tutma ve Kullanıcılarımızın günlük hayatlarındaki gerçek ödemeler ve işlemler için kullanılmaya geçişini hızlandırmaktır. ”