Bitcoin’deki Fiyat Düşüşüne Rağmen “Octagon Strategy” Fiyatların Artacağını Belirtiyor

Kripto para komisyon şirketi Octagon Strategy, bugünkü fiyat düşüşüne ve gelecekte beklenen risklere rağmen, şirketin bitcoin’de “yükselişe” devam ettiğini açıkladı


Kripto para komisyon şirketi Octagon Strategy, bugünkü fiyat düşüşüne ve gelecekte beklenen risklere rağmen, şirketin bitcoin’de “yükselişe” devam ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in fiyatlarındaki sürekli düşüş piyasayı önemli ölçüde tedirgin ediyor.

Octagon Strategy baş danışmanı Ryan Rabaglia’nın 1 Temmuz’da yayınlanan bir röportajda CNBC’ye verdiği demeçte, bakış açısının bitcoin’in geleceğinin değerlendirilmesinde uzun bir yol kat ettiği belirtildi. Rabaglia, bitcoin pazarının bir “büyüme evresi” olarak kalmasıyla kısa süreli düşüşlerin yaşanacağını belirtti. “Sadece sekiz yaşındaki” bir pazar ibaresini belirterek firmasının yükselişinin nedenini açıkladı ve bitcoin için “Yılda yüzde 100’lük bir verim” anlamına geliyor ve bu da oldukça dikkat çekici ifadelerini kullandı.

“Bence bu kripto para pazarında durumun nereden geldiğini hatırlamak daha ilginç oluyor ve yıl içinde yüzde yüzün üzerinde artış sağlandı” dedi.

Piyasada regülasyonun olumsuz etkisini sorguladığında, Rabaglia, pazarın şu anda içinde bulunduğu “düzenleyici safha” nın “iki ucu keskin bir kılıç” olarak ele alınması gerektiğini belirtti.

Sektörün düzenleyici kararına güvenirken, bitcoin’in düşüş hareketini de etkileyerek toparlanmasına yol açacaktır.

“Bu pazar etrafında süren belirsizlik, insanların bitcoinde yaşanan düşüşün nerede biteceğini bilmediği için daha da ileriye götürüyor” dedi. Bununla birlikte, belirsizliği beraberinde getiren aynı konu, onun yeniden canlanmasına da yol açacaktır.

Son olarak;

“Bu düzenlemeyi gerçekten kurduktan sonra, pazara girecek olan profesyonel ve geleneksel yatırımcılar bu desteği düzenleyicilerden alacaklar.”