Önde Gelen Kripto Para Analisti Bitcoin’in $100.000’a Ulaşacağı Tarihi Açıkladı

Zaman zaman kripto para profesyonellerinin ve analistlerin Bitcoin’e ilişkin yaptıkları şaşırtıcı fiyat tahminleri ana akım medya organlarında dahi büyük yankı uyandırıyor

Bitcoin rehberleri

Zaman zaman kripto para profesyonellerinin ve analistlerin Bitcoin’e ilişkin yaptıkları şaşırtıcı fiyat tahminleri ana akım medya organlarında dahi büyük yankı uyandırıyor. İşte önde gelen analist PlanB, tam da böyle bir Bitcoin fiyat tahmini ile bu haberimize konu oldu.

Twitter’da yaklaşık 56 bin takipçisi bulunan kripto para analisti PlanB, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Bitcoin fiyatının 2020 yılının Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanmasının hemen ardından yeni bir boğa koşusuna başlayacağını öngördüğünü belirtti..

2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi muhtemel olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasının, önde gelen kripto para biriminin gelecekteki büyümesi için en güçlü katalizörlerden biri olacağını belirten PlanB zaman çizelgesine göre, Bitcoin’in 2020 ila 2023 yılları arasında 100 bin dolar ulaşacağı tahmininde bulundu.

Önceki Bitcoin blok ödülü yarılanmalarında (Kasım 2012 ve Temmuz 2016) piyasanın harekete geçmesi bir yıldan fazla zaman aldı. Kendiniz de bakabilirsiniz. Yarılanma mavi renk kırmızıya döndüğünde gerçekleşiyor ve sonrasında fiyatlar aniden yükselişe geçiyor.

PlanB’nin yaptığı söz konusu 100 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminine ilişkin Twitter paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.