OnePlus’tan 1 Nisan Şakası: PeiCoin

Çinli teknoloji üreticisi OnePlus, akıllı telefonları ile dünyanın gündeminde yerini almayı sürdürüyor


Çinli teknoloji üreticisi OnePlus, akıllı telefonları ile dünyanın gündeminde yerini almayı sürdürüyor. Türkiye, ABD ve daha birçok ülkede satışları zirve noktalarda olan teknoloji devinin 1 Nisan şakası ise kripto paralar üzerine olmuş durumda. İlk etapta OnePlus kullanıcılarını başta olmak üzere okuyucuları şaşırtan bu şaka kararı ilk etapta dikkatli kullanıcılar tarafından şaka olduğu her türlü anlaşılabiliyor.

OnePlus CEO’su Carl Pei’nin reklam videosunda olması ve kendilerinin OnePlus kullanıcılarına özel bedava olarak ücretsiz trasnfer yapılabilecek olan PeiCoin isimli kripto parayı çıkardıklarını, bu sayede kullanıcıların daha güvenli ve hızlı bir şekilde para transfer edebilecek olduklarını belirtiyor. Videoda PeiCoin olarak bahsedilen kripto paranın şaka olduğunu anlamanın en iyi yolu ise Pei soyadına sahip olan OnePlus CEO’su Carl Pei oluyor.

Değişim Yakında Videosu

OnePlus tarafından YouTube üzerinden yayınlanan 1 Nisan şakası videosunda daha sonradan resmi olarak açıklama yapılır mı bilinmez ancak Çinli teknoloji devinin bu tür kripto para alanına girmesi beklenmiyor. Hali hazırda daha siparişlere bile tam olarak yetişemeyen, ve sürekli olarak stok sorunları yaşamaktan kurtulamayan OnePlus‘ın bu tür alanlara girmesinin uygun olmadığı değerlendiriliyor.