ABD’de Şok: Kara Para Aklama Suçundan Tutuklandı!

Localbitcoins adlı sistemi kullanan bir ABD’li son 2 yıllık hesap hareketleri ve yaptıkları detaylı bir şekilde FBI tarafından incelendi


Localbitcoins adlı sistemi kullanan bir ABD’li son 2 yıllık hesap hareketleri ve yaptıkları detaylı bir şekilde FBI tarafından incelendi. Dünyanın en güvenilir ülkesi olan ve üst düzey istihbarat kurumlarına sahip olması ile tanınan ABD’de yaşanan son olay ise ülke istihbaratının hem kendi vatandaşları, hem dünya için ne kadar fazla değerli olduğunu gösterdi.

Dünyanın en iyi istihbarat kurumlarına ve ajanlarına sahip olan ABD’nin bünyesinde milyonlarca istihbarat görevlisi ve yetkilisi çalışırken, bu ajanlar tüm dünyada her alanda boy gösteriyor. Son olayda ise Localbitcoins sistemini kullanan Thomas Costanzo isimli adamın savcılık tarafından verilen karar sonrasında geçtiğimiz dönemde gözaltına alındığı ve 164 bin dolarlık Bitcoin kazanarak vergi kaçırdığı açıklandı.

FBI Ajanları Tutukladı!

Bunun ardından harekete geçen ABD’li istihbarat kurumlarının Costanzo’yu vergi kaçırma ve diğer alanlarda boy gösterme suçunu kanıtlamak adına FBI’da görevli 2 ajanın görevlendirildiği, Thomas Costanzo‘nun yanına yaklaşan 2 adamın uyuşturucu ticaretinden kazandıkları parayı nasıl aklayabilecek olduklarını şüpheliye sorduklarında ”ben size yardım ederim” diyerek yanıt verdiği açıklandı. Bunun hemen ardından FBI ajanları tarafından tutuklanan Costanzo’ya ne kadar hapis cezası verilecek olduğu ise açıklanmadı.