Pakistan Kripto Paralara İlgi Duymuyor

Hindistan kripto paralar ile ilgili olarak Merkez Bankası ve Anayasa Mahkemesi nezdinde adımlar atarken Pakistan tarafında ise yaşanan durumlar oldukça fazla karışık


Hindistan kripto paralar ile ilgili olarak Merkez Bankası ve Anayasa Mahkemesi nezdinde adımlar atarken Pakistan tarafında ise yaşanan durumlar oldukça fazla karışık. Pakistan yönetimi kripto paralar ile ilgili ilgilenmek yerine daha fazla ülke ekonomisinin sorunlar yaşadığı ve ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin kendilerine terör örgütlerine destek verdiğinin iddia edilmesi iddiasından sonra uygulanmaya başlayan yaptırımlar ile boğuşuyor.

Hindistan tarafında ise ABD yönetiminin ılımlı olarak yaklaştığı, buna rağmen bölgede Hindistan’ın aktif nükleer güç sahibi bir ülke olmasından dolayı bu konuda ABD’nin tepkisini çeken alanlar olduğu üzere Rus savaş üsleri ve ABD savaş üsleri konusunda da Hindistan önemli bir konuma sahip durumda.

Pakistan’ın Ekonomisi Bozuk

Oldukça bozuk olan ekonomisini bir türlü düzeltemeyen ve bu konuda daha büyük yaptırımların dahi uygulanabilecek olduğu Pakistan’ın kripto paralar konusunda atacak olduğu adımların belki gelecekte artabilecek olduğu düşünülüyor. Pakistan ve Hindistan arasında resmi bir savaş olmamasına rağmen iki ülkenin zaman zaman birbirlerine karşı tehditler savurdukları, Hindistan’ın ise 1.2 milyar insan nüfusu ile birlikte bölgede ve dünyada gerek kültürel konularda gerek ise insan sayısı ile dikkat çektiği belirtilmekte.

  • Pakistan yönetimine oranla Hindistan yönetiminin daha açık ve daha demokratik olduğu, tüm bunlara rağmen her iki ülkenin belirli sebepler dolayısı ile tam ekonomik refah sahibi ülkeler olmadıkları ifade edilmekte.