Kripto Para

Popüler Borsa 6 Kripto Para Birimini Delist Etme Kararı Aldı

Yazar: Coin Bilgi

Geride bıraktığımız birkaç yıl içerisinde sektöre hızlı giriş yapan borsalardan Upbit, 6 kripto para birimini liste dışı bıraktığını duyurdu. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) aldığı kararlar neticesinde belli başlı kripto paraları delist etmeye devam ediyor.

Geride bıraktığımız günlerde ise yine OKEx Kore de 5 kripto para birimini delist edeceğini duyurmuştu. Duyurulan projeler arasında Monero, Dash ve Zcash gibi popüler gizlilik odaklı kripto paralar yer alıyordu.

OKEx’in ardından Upbit’in listedışı bırakacağı kripto paralar da belli oldu. Borsa cephesinden yapılan açıklamada Monero, Dash, ZCash, Haven, Bittube ve PIVX adlı kripto para projelerinin 30 Eylül itibariyle platformda liste dışı bırakılacağı duyuruldu.

Ülkedeki  borsalarının FATF’ın yayınladığı kripto para düzenlemeleri neticesinde anonimlik odaklı projeleri liste dışı bırakmaya deevam etmesi bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap